Життя після вибухів поблизу Ічні: чи отримали люди компенсацію за зруйноване житло

Життя після вибухів поблизу Ічні: чи отримали люди компенсацію за зруйноване житло

Життя після вибухів поблизу Ічні: чи отримали люди компенсацію за зруйноване житло Суспільне: Чернігів

Без належного опалення та можливості приготувати їжу. Так живе самотня 86-річна Валентина Дорошенко з села Дзюбівка останні два роки. Її хата стоїть за кілометр від «6-го арсеналу», де 9 жовтня 2018 року вибухнули склади з боєприпасами. Тоді Кабмін виділив 100 мільйонів гривень з резервного фонду на усунення наслідків вибухів, однак Валентина Дорошенко не отримала ані компенсації, ані будівельних матеріалів на відновлення свого житла.

Валентина Дорошенко – самотня 86-річна жителька села Дзюбівка. Від її хати до складів «6-го арсеналу» - трохи більше кілометра.

Від хати Валентини Дорошенко до складів «6-го арсеналу» - трохи більше кілометраСуспільне: Чернігів

Від хати Валентини Дорошенко до складів «6-го арсеналу» - трохи більше кілометра

Бабуся показує латані стелю та сволок, - це наслідки вибухів боєприпасів 2 роки тому. Все до ладу вона приводила власним коштом.

«Тут було страхіття Господнє. Піч лопнула надвоє отам, а там – грубка он, але її топить не можна, сказали, що не можна.»
Піч лопнула надвоє.Суспільне: Чернігів

Піч лопнула надвоє.

Сказали – будівельники. Вони робили людям ремонти за гроші місцевого підприємця. Грубу просто укріпили, полагодити її вже не можна. Тепер пані Валентина користується лише підлатаною піччю. Каже, інколи взимку будинок прогрівається не більше як до 2 градусів тепла.

Від держави жінка не отримала ані копійки компенсації. Шибки склили волонтери. Посунуту ударною хвилею стіну в хаті ніхто не виправляв.

Від держави жінка не отримала ані копійки компенсації.Суспільне: Чернігів

Від держави жінка не отримала ані копійки компенсації

Валентина каже, зробила, все, що змогла. Нині ж сарай так і стоїть потрісканим, а двері у літній кухні де, бабуся куховарила, другий рік забиті. Оскільки газу в будинку немає, готувати ніде. Гарячу їжу їй приносить сусідка Галина Гузій. Вона живе у селищі Дружба. Раніше у цій хаті у Дзюбівці проводила всю весну, літо та осінь. Зараз навідується на дачу, коли везе бабусі їсти.

Літня кухня Галини Гузій.Суспільне: Чернігів

Літня кухня Галини Гузій.

Жінка каже, їхньому господарству допомогу надавали матеріалами: 25 цеглин, 4 дошки, мішок цементу та шифер.

«На сарай, бо його ж було розкрило, дали 45 листів шиферу. Просто виплакала вже.»

Нагадаємо, у 2018 році з резервного фонду Кабмін виділив 100 мільйонів гривень на усунення наслідків вибухів на «6-му арсеналі». З них використали майже 9 мільйонів, решту освоїти не встигли тому, вони повернулися в державний бюджет. Через це, зокрема, не завершили ремонт у школі в Дружбі.

За даними облжерадміністрації, ремонту потребують 73 будинки та 4 об’єкти соціальної інфраструктури. Начальник управління реального сектору Юрій Сухомлин каже, у минулому році ічнянська міська рада виготовила проектну документацію на відновлення усіх будинків. Її затвердило Міністерство розвитку громад. На ремонт загалом просили 8,9 мільйонів гривень.

«Нам було проектом розпорядженням Кабміну запропоновано 1,5 мільйони. Ці 1,5 мільйони не відповіли ані експертним висновкам Мінрегіону, ані жодній логіці. Їх неможливо було навіть розподілити. Бо не будеш ти, одній сім’ї робити ремонт, а іншій не будеш», - пояснив Юрій Сухомлин.

Каже цього року облдержадміністрація тричі зверталася до прем’єр-міністра та Офісу президента. Відповідь отримали у жовтні. Написали, що ці витрати не можуть фінансуватися за рахунок резервного фонду і рекомендували шукати кошти з інших джерел незаборонених законодавством.

Читайте також:

"Два роки після вибухів в Ічні. Як живе найближче до складів село"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди