Згорілі вщент будинки, пробиті снарядами паркани та покинуті подвір’я. Так нині виглядає Августівка - одне з найближчих селищ до Ічнянських складів. Через 2 роки після вибухів на складах з боєприпасами Суспільне подивилося, як живуть люди у найближчих до військової частини селах.
Зайти у свій будинок Віра Чарупа може тільки боком. Це все наслідки вибухів. Двері деформувалися і повністю не відкриваються.


«Дах так прогнувся, що воно скоро впаде все.»
Живе жінка сама, а робити ремонт нікому. Рівно 2 роки тому, коли горіли склади зі зброєю Віра Чарупа цілісінький день провела у погребі серед картоплі.
«Тоді було холодно, тут в мене ковдра, щоб картоплю вкривати, так зать одну взяв, а я другу й сиділи. По вибігли ж ми роздягнені», - згадує жінка.

Августівка – одне з найближчих сіл до Ічнянських складів з боєприпасами. Пробиті снарядами паркани, згорілі вщент будинки, нагадують про те, що сталося два роки тому. 9 жовтня 2018-го о пів на 4-ту ранку на складі боєприпасів пролунали перші вибухи. В зону ураження потрапили Ічня та 30 населених пунктів в радіусі 16 кілометрів від складів. Евакуювали 12,5 тисяч людей.
Звідси до території військової бази дорогою – 3 кілометри, навпростець не більше 500 метрів. Снаряди буквально летіли над головами, пригадує Олександра Квач. Жінка після вибухів повернулась жити до Августівки. Та той день, досі згадує зі сльозами.

«Ми сидимо у погребі і чуємо як за 40 хвилин все летить. Шифер летить, вікна летять, снаряди летять. Це не можна передати, і пережити не можна.»
Наслідки того дня жінка відчуває і тепер. Після вибухів у її чоловіка через нервовий зрив відмовили ноги.
Ніні Лободі після вибухів замінили вікна у будинку і дали шиферу перекрити дах. Все інше, а це діри і тріщини у стінах другий рік відновлює сама з родиною.

Зараз жінка оздоблює дачний паркан. Для цього вже зібрала 50 тисяч пластикових кришок. З яких більше 4 тисяч вже у роботі.

«Там ще димить, і все таке не дуже хороше. І така туга мене взяла. Я вперше зробила собі собачку, і кажу будеш стерегти, аби більше жодних неприємностей не було.»
*Цей матеріал – частина проєкту Суспільного – виборчий марафон «Місцеві». Протягом семи тижнів на всіх наших платформах ми будемо розповідати історії з усієї країни про проблеми, якими насправді живуть люди в регіонах. Ми покажемо, як їх можна вирішувати саме на місцевому рівні. Мова піде про медицину, інфраструктуру, житлово-комунальну сферу, екологію, освіту, безпеку, економіку. Перший тиждень марафону присвячений медицині. Усі наші сюжети в рамках «Марафону» можете переглянути за посиланням.
Читайте також
"У селі на Корюківщині висохли колодязі: з весни село залишилось без питної води"