Литва закрила два пункти пропуску на кордоні з Білоруссю

Литва закрила два пункти пропуску на кордоні з Білоруссю

Литва, Білорусь, кордон
Литовські військові на кордоні з Білоруссю. Фото: AP

Литва в ніч із 29 лютого на 1 березня закрила ще два пропускні пункти на кордоні з Білоруссю – Лаворішкес та Райгардс. У країні залишаються діяти лише пропускні пункти у Мядинінкай та Шальчинінкай.

Про це повідомляє LRT.

Таке рішення спрямоване на розв'язання проблем національної безпеки, контрабанди, порушення міжнародних санкцій.

З 1 березня також буде припинено рух пішоходів та велосипедистів через прикордонні пропускні пункти у М'ядинінкай та Шальчинінкай, буде заборонено посадку та висадку пасажирів на залізничних прикордонних пунктах Кяна та Кібартай, за винятком особливих випадків, рішення щодо яких прийматиметься Службою охорони державного кордону.

Крім того, ухвалено рішення обмежити на 50 відсотків кількість дозволів, що видаються білоруським та литовським перевізникам, які здійснюють регулярні міжнародні пасажирські перевезення автобусами.

Торік департамент державної безпеки попередив, що білоруська розвідка намагається вербувати людей, які їздять між Литвою та Білоруссю.

Влітку минулого року Литва також закрила два пропускні пункти на кордоні – Шумський та Тверячуський.

Дії Литви після вторгнення РФ в Україну

Після вторгнення російських військ до України Литва однією з перших країн ЄС обмежила видачу нових шенгенських та національних віз громадянам Росії. Аналогічно надійшли Латвія та Естонія. Крім того, країни Балтії, а також Польща, Фінляндія та Норвегія заборонили в'їзд на свою територію автомобілів із російськими номерами.

Що відомо про ескалацію між Литвою та Білоруссю

4 серпня стало відомо, що Литва планує закрити два із шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів із Білоруссю у відповідь на передислокацію найманців ПВК "Вагнер".

8 серпня також повідомлялось, що Литва розглядає збільшення військового контингенту на кордоні Білоруссю.

16 серпня уряд Литви ухвалив рішення про тимчасове закриття з 18 серпня пунктів пропуску "Шумскас" та "Тверячус" на кордоні з Республікою Білорусь.

31 липня Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вважає присутність найманців ПВК "Вагнер" у Білорусі серйозною загрозою, проте, за його словами, наразі вони не мають ознак можливих провокацій.

Також у Литві розглядають можливість скоротити або закрити автобусне сполучення з Білоруссю. У Литві Мінтранс звернувся до Департаменту державної охорони з проханням оцінити, наскільки ризиковано здійснювати пасажирські перевезення автобусами до Білорусі, яка вважається союзником у війні проти України.

На початок