Спільна слідча група з розслідування злочинів РФ продовжила роботу на 2 роки

Спільна слідча група з розслідування злочинів РФ продовжила роботу на 2 роки

Спільна слідча група з розслідування злочинів РФ продовжила роботу на 2 роки
У Києві відкрилася конференція United for Justice. United for Heritage, 29 лютого 2024 року. Фото: ОГПУ

Спільна слідча група з розслідування тяжких міжнародних злочинів РФ в Україні на 2 роки продовжила свою роботу.

Про це повідомив під час брифінгу в Києві 29 лютого голова Євроюсту Ладіслав Хамран, передає кореспондентка Суспільного.

“Ця спільна слідча група є найбільшою міжнародною спробою задокументувати воєнні злочини в історії. Ніколи раніше не створювалася така слідча група, яка фактично документувала воєнні злочини під час війни”, – сказав Хамран.

До складу слідчої групи входять Україна, Литва, Польща, Латвія, Естонія, Словаччина й Румунія.

Хамран розповів, що на створення слідчої групи, яке відбулося через три тижні після початку повномасштабного вторгнення РФ, його надихнули колеги з України.

“Спочатку угоду підписували на перші два роки. Ці два роки справді змінили те, як міжнародна спільнота розпочинає та ініціює документування злочинів, повʼязаних із війною. JIT тепер складається з інших країн, які тут представлені. Це Україна, Литва, Польща, Латвія, Естонія, Словаччина та Румунія. Цю команду підтримує Міжнародний кримінальний суд, Євроюст та Європол як дві європейські агенції”, – пояснив голова Євроюсту.

За його словами, Спільна слідча група раніше підписала меморандум про взаємопорозуміння із керівництвом ЄС і лишається найбільшою міжнародною інституцією з документування військових злочинів в історії.

У Києві в рамках міжнародної конференції United for Justice. United for Heritage відбувається зустріч Спільної слідчої групи щодо розслідування найтяжчих міжнародних злочинів, скоєних в Україні (JIT). Група розслідує злочини за сімома статтями.

На початок