Міжнародна слідча група розслідує злочини в Україні за сімома статтями — генпрокурорка Литви

Міжнародна слідча група розслідує злочини в Україні за сімома статтями — генпрокурорка Литви

Ексклюзивно
Грунскене
. Генеральна прокурорка Литви Ніда Грунскене. Фото: ОГПУ

У Києві в рамках міжнародної конференції United for Justice. United for Heritage відбувається зустріч Спільної слідчої групи щодо розслідування найтяжчих міжнародних злочинів, скоєних в Україні (JIT). Група розслідує злочини за сімома статтями.

Про це у коментарі Суспільному сказала генпрокурорка Литви Ніда Грунскене.

"Чотири розслідування щодо справи щодо воєнних злочинів. Це воєнні злочини, це нелюдське поводження з людьми, це вбивство і та інше. Наразі відбувається розслідування сімох злочинів", — сказала вона.

Генрокурорка пояснила, що слідчі група розслідує одну справу за сімома кримінальними статтями.

"Ми працюємо в європейській групі разом з Латвією, Естонією, Румунією, Словаччиною і Польщею. Це одне досудове розслідування, у якому об'єднано багато різних злочинів", — сказала вона

Грунскене також зазначила, що група окремо розслідує справу щодо вивезення українських дітей до Білорусі.

"Ми працюємо з самого початку дуже інтенсивно. В Литву прибуло близько 84 тисяч українців. Поліція, інші слідчі поспілкувалися з більше ніж 5 тисячами українських біженців. Із цих осіб вже 500 було опитано як свідків, оскільки в них була цінна інформація. Близько 130 осіб були визнані постраждалими", — сказала генпрокурорка.

За її словами в рамках розслідування, отримано багато інформації, відео, фотоматеріалу і цими доказами Литва ділиться в рамках об'єднаної слідчої групи.

"За ці два роки зробили дуже багато, але ми зробили не все, аби були встановлені усі злочинці, і всі отримали своє покарання. Наша мета, аби кожен, хто винен у цій агресії, тому що відбувається в Україні, був покараний", — наголосила Грунскене.

На початок