З початку 2020 року в Україні стало на 2 мільйони більше бідних людей. Проте, за прогнозами експертів, критичного зростання показників бідності цього року не буде.
Про це в ефірі Українського радіо розповіла завідувачка відділу дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України Людмила Черенько.
"За останній рік ситуація дійсно погіршилась щодо рівня життя населення. Зросла чисельність бідних: ми маємо дані за перший квартал 2020 року і якщо порівняти з першим кварталом 2019 року, то стало на 2 мільйони більше бідних. Хоча в першому кварталі ще не було введено карантину”, - розповіла експертка.
Так, у 2019 році було близько 14,5 млн, а стало біля 16,5 млн.
Водночас Черенько відзначила, що криза, спричинена пандемією коронавірусу не має призвести до критичного збільшення рівня бідності.
Читайте також: "Дожити до пенсії". Куди зникають мої гроші
“Ми прогнозували, що буде далі: якщо порівнювати з даними 2019 року, критичного зростання показників бідності не буде. Але, якби показники економічного зростання 2019 року продовжилися в 2020 році, то ми очікували серйозного зниження показників бідності в 2020 році”, - зазначила вона.
При цьому науковиця відзначила, що загальна ситуація в країні не змінюється понад десять років.
"Якщо прослідкувати, то вже майже 20 років в розподілі населення нічого не змінюється. Не змінюються серйозно принципи розподілу доходів: 2008 рік мало чим відрізняється від 2019", - зазначила вона.
Як пояснила Черенько, загалом добробут абсолютно всіх верств населення України зростає, але водночас і зростає відрив бідних від багатих.
Що відомо
- Доходи населення України в І кварталі 2020 року становили 874,4 мільярда гривень, а витрати сягнули 935,5 мільярда. Таким чином, заощадження українців зменшились на 61,1 мільярда гривень.
- За даними Держстату, кількість неформально зайнятого населення України у віці 15-70 років на початку 2020 року становила 3,4 мільйона осіб.
- Держслужба статистики повідомила, де найвищі зарплати в Україні.
- За даними Державної служби статистики, українці витрачають на продукти й комуналку більшу частину бюджету.
- За даними Мінекономіки, рівень безробіття в Україні є одним з найвищих у порівнянні з іншими європейськими країнами.
- З початку 2020 року мінімальна зарплата становила 4723 грн. З 1 січня збільшився мінімальний розмір оплати праці за 1 годину: 28,31 грн замість 25,13 грн.