Світовий банк заявив, що у 2020 році рівень крайньої бідності виросте вперше за понад два десятиліття. При цьому очікується, що пандемія COVID-19 підштовхне до цієї категорії до 115 мільйонів людей, а до 2021-го ця їхня кількість може зрости до 150 мільйонів.
Як пише BBC, пандемія посилює світові конфлікти і зміни клімату, які впливають на бідність населення. До початку пандемії очікувалося, що рівень крайньої бідності знизиться до 7,9% в 2020 році, але тепер вона, ймовірно, торкнеться від 9,1% до 9,4% населення світу.
Крайня бідність означає життя менш ніж за 1,90 долара (53 гривні) на день. Прогнозоване зростання буде першим з 1998 року, коли азіатська фінансова криза вразила світову економіку.
Світовий банк заявляє, що з 2013 року працює над тим, щоб до 2030 року не більше 3% населення світу жило лише за 1,90 долара на день. Однак тепер мета стане недосяжною без "швидких, значних і суттєвих політичних дій". У звіті банку йдеться, що багато нових бідняків будуть проживати в країнах, які вже мають високий рівень бідності, при цьому 82% від загального числа очікується в країнах, які класифікуються як країни з середнім рівнем доходу.
У банку заявили, що прогрес у скороченні глобальної бідності сповільнився ще до кризи COVID-19: у період з 2015 по 2017 рік 52 мільйони людей вийшли з бідності, але темпи скорочення за цей період склали менше половини процентного пункту на рік.
"Пандемія і глобальна рецесія можуть призвести до того, що понад 1,4% населення світу потраплять у крайню бідність", — сказав президент групи Світового банку Девід Малпасс.
Він наголосив, що для того, аби повернути назад цю "серйозну невдачу", країнам необхідно буде підготуватися до іншої економіки після коронавірусу, дозволивши капіталу, робочій силі, навичкам та інноваціям перейти до нових підприємств і секторів. Малпасс пообіцяв, що підтримка Світового банку буде доступна для країн, що розвиваються, "оскільки вони прагнуть до стійкого і інклюзивного відновлення". Так, банк пропонує гранти та позики під низькі відсотки на суму 160 мільярдів доларів, щоб допомогти понад 100 бідним країнам впоратися з кризою.
Що відомо
- В ООН заявили, що пандемія коронавірусу може спричинити погіршення ситуації з правами жінок, збільшити кількість примусових шлюбів та небажаних вагітностей.
- З початку 2020 року в Україні стало на 2 мільйони більше бідних людей. Проте, за прогнозами експертів, критичного зростання показників бідності цього року не буде.
- За даними Державного центру зайнятості, від початку карантину в Україні (з 12 березня по 20 серпня) статус безробітного отримали майже 432 тисячі осіб, що на 67% більше, ніж за аналогічний період торік.