Нідерланди замовили у Чехії 9 САУ DITA для України

Нідерланди замовили у Чехії 9 САУ DITA для України

Нідерланди замовили у Чехії 9 САУ DITA для України
САУ DITA. Фото: Міноборони Нідерландів

Нідерланди замовили у Чехії 9 САУ DITA для України. Зброя є частиною великого замовлення Нідерландів для України. Його поставлятимуть 2 виробники зброї в Чеській Республіці.

Про це повідомило Міноборони країни.

Зазначається, що командувач Збройних сил (CDS) Нідерландів генерал Онно Айхельсхайм напередодні відвідав у Чехії виробників озброєнь для України.

“Гаубиця DITA — це сучасна вогнева система, яка може вражати цілі за десятки кілометрів. Україна має велику потребу в цій зброї”, — йдеться у повідомленні.

Айхельсгайм також оглянув радіолокаційну систему VERA-NG. Ця система пасивного спостереження може виявляти повітряні, морські та наземні цілі.

У CDS підкреслили, що підтримка України залишається найвищим пріоритетом для Нідерландів.

Раніше Нідерланди замовили у Чехії 100 зенітних установок MR-2, а також, разом з США і Данією, 100 модернізованих бойових танків Т-72.  Ейхельсхайму також показали цю зброю під час його візиту на заводи-виробники Excaliber Army та ERA.

Після того, як техніка пройде випробування, вона відправиться безпосередньо в Україну.

“Зенітна гармата MR-2 — це проста мобільна система, яка ефективно знищує безпілотники. Т-72 — танк, добре знайомий українським солдатам. Тому вони не потребують додаткового часу на навчання для керування технікою”, — зазначили в Міноборони.

Повідомляється, що Нідерланди співпрацюють з Чехією через її добре розвинену оборонну промисловість. Зараз Нідерланди є одним з її головних клієнтів.

На початок