Зеленський: Сирський розробляє два плани подальших дій — з допомогою США і без

Зеленський: Сирський розробляє два плани подальших дій — з допомогою США і без

Зеленський: Сирський розробляє два плани подальших дій — з допомогою США і без
. Фото: Metin Aktaa/Anadolu Agency/Getty

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні без допомоги від США буде важко досягти нових успіхів на фронті у цьому році.

Про це очільник держави повідомив у інтерв'ю телеканалу CNN.

За словами Зеленського, Україна зможе підготувати людей, але затримка з постачанням боєприпасів та озброєнь для бригад може вплинути на загальну картину війни.

Відтак, підкреслив президент, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський наразі розробляє два варіанти плану подальших дій.

"Якщо Україна отримає допомогу від США, то зможе почати відтісняти Росію. Якщо ж ні, то доведеться зосередитися лише на обороні", — зазначив очільник держави.

Зеленський додав, що говорив про пакет допомоги зі спікером Палати представників Майком Джонсоном і після цієї розмови "відчув оптимізм".

"Він сказав, що зробить усе, щоб підтримати Україну, і він на нашому боці, й він розуміє, наскільки героїчними є наші люди, наші солдати та мирні жителі", — підсумував президент.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

На початок