Вчені біля берегів Японії виявили новий вид медуз з невідомою отрутою

Вчені біля берегів Японії виявили новий вид медуз з невідомою отрутою

ЗМІ

Вчені нарешті виявили та назвали новий дивний вид медуз біля узбережжя Японії. Раніше його спостерігали лише двічі.

Про це пише The Independent.

Вид медузи діаметром близько 10 см отримав назву Santjordia pagesi (Медуза Георгіївського хреста) через те, що її яскраво-червоний живіт нагадує хрест Святого Георгія.

Він живе на глибині понад 800 м і тільки в кальдері вулкана Сумісу на островах Огасавара. Це за 500 км від Токіо.

Вчені біля берегів Японії виявили новий вид медуз
Фото: DHUGAL JOHN LINDSAY/JAMSTEC
"Вид дуже відрізняється від усіх глибоководних медуз, виявлених сьогодні. Він відносно невеликий за розмірами, тоді як інші в такому середовищі набагато більші. Яскраво-червоний колір його шлунка, ймовірно, пов’язаний із захопленням їжі", – сказав співавтор дослідження Андре Морандіні з Університету Сан-Паулу в Бразилії.

На глибині приблизно 812 м у морі багато істот мають тенденцію світитися завдяки біолюмінесценції, щоб орієнтуватися в темряві. Вчені вважають, що як здобич медузи попадає у її біолюмінесцентний шлунок, то не буде виднітися для інших хижаків, пише The Independent.

Дослідники виявили, що цей вид медуз набагато відрізняється від своїх родичів і може містити отруту, яка може бути зовсім несхожою на виявлені раніше.

"Хто зна? Можливо, вона зберігає таємниці, цінніші за всі корисні копалини, які можна видобути з цього місця", – підкреслив доктор Морандіні.

Зазвичай для відкриття нового виду потрібно зібрати кілька екземплярів, але оскільки Santjordia pagesi дуже рідкісний вид і його важко зібрати, то опис ґрунтувався лише на одному екземплярі. Вчені сподіваються, що майбутні дослідження глибин океану допоможуть знайти більше членів групи.

На початок