Захід повинен бути сміливішим у питанні конфіскації російських активів — Сунак

Захід повинен бути сміливішим у питанні конфіскації російських активів — Сунак

Сунак
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак на пресконференції, Лондон, 20 серпня 2023 року. Фото: AP

Західним країнам слід сміливіше підходити до конфіскації російських активів, які вони заморозили після повномасштабного вторгнення країни в Україну в 2022 році.

Про це заявив прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак, повідомляє Reuters.

Він наголосив, що Україна продовжує потребувати більше далекобійної зброї, безпілотників і боєприпасів, а також іншої допомоги.

"Ми повинні бути сміливішими, завдаючи ударів по російській військовій економіці. І ми повинні бути сміливішими, блокуючи сотні мільярдів заморожених російських активів", — сказав він.

Крім того, Сунак закликав США продовжувати надавати фінансову та військову підтримку Україні.

"Ми ніколи не маємо недооцінювати те, що США зробили для України та євроатлантичної безпеки. Я закликаю їх продовжувати цю підтримку, і я впевнений, що вони це зроблять", — додав він.

Що відомо про вилучення російських активів на користь України

12 лютого Рада Євросоюзу затвердила постанову, що відкриває шлях до ухвалення рішення щодо використання прибутку від заморожених активів РФ для України.

Згодом стало відомо, що США передадуть Україні пів мільйона доларів від заморожених російських активів через Естонію, заявила заступниця генпрокурора США Монако у Мюнхені. Це перша передача російських конфіскованих активів через третю країну.

Разом з конфіскацією грошей у США звинуватили шестеро людей в порушенні експортного контролю та відмиванні грошей. В угоді зазначається, що Естонія спрямує конфісковані гроші для запуску проєкту з оцінки шкоди, яку завдала російська агресія енергетичній системі України.

На початок