Викривачка плагіату в роботах Шкарлета заявила про погрози. Він відреагував

Викривачка плагіату в роботах Шкарлета заявила про погрози. Він відреагував

Оновлено
Викривачка плагіату в роботах Шкарлета заявила про погрози. Він відреагував
Колаж, Суспільне

Координаторка антиплагіатного руху "Дисиргейт" Світлана Благодєтєлєва-Вовк заявила про погрози після першого викриття плагіату в наукових публікаціях в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета. За її зверненням поліція відкрила справу за статтею "порушення недоторканності приватного життя". Шкарлет заявив, що незнайомий із Благодєтєлєвою-Вовк і не має стосунку до цієї ситуації.

Як передає кореспондентка Суспільного Влада Прізова, під час брифінгу Благодєтєлєва-Вовк розповіла, що з 16-17 червня почалися переслідування у Facebook, її постійно блокують у соцмережі. Від липня громадська діячка почала отримувати погрози сексуального характеру на особисту пошту.

"Після того як я його забанила — він почав переслідувати мене у Telegram-каналі. Крім того, в моїх повідомленнях, були фотографії мого будинку. Переслідувач мене фотографує, знає, де я живу. У дверях моєї квартири з’явилася записка," - розповіла Благодєтєлєва-Вовк.

Жінка викликала правоохоронців і передала їм свої докази. 4 вересня її заяву зареєстрували. За адвокатки Лідії Дмитрусь, справу відкрили за статтею 182 ККУПорушення недоторканності приватного життя. 7 жовтня Благодєтєлєву-Вовк допитали.

На запитання, чи пов’язує координаторка антиплагіатного руху "Дисиргейт" погрози зі Шкарлетом, вона сказала:

"Лише поліція має встановити всі факти. Те що я думаю зараз, може стати приводом до позову", - сказала вона.

Суспільне звернулось до помічниці тимчасового очільника Міністерства освіти і науки Сергія Шкарлети з проханням прокоментувати заяви Благодєтєлєвої-Вовк про погрози. Помічниця сказала, що наразі Шкарлет у відряджені, але згодов відповів на запит, заявивши, що зі Світланою Благодєтєлєвою-Вовк незнайомий.

"З пані Світланою я особисто не знайомий, і ми ніколи не спілкувалися. Однозначно, я не маю і не можу мати жодного стосунку до ситуації, в якій вона опинилася. Саму ситуацію вважаю неприпустимою. Подібні "методи" тиску і шантажу будь-кого — засуджую", — заявив Шкарлет.

Тим часом пресслужба Окружного адміністративного суду Києва повідомляє, що Шкарлет просить суд визнати протиправними дії Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) щодо знайденого плагіату у його наукових публікаціях. Також Шкарлет просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Комітету від 11 вересня, які стосуються порушення академічної доброчесності у наукових публікаціях.

Зараз суд вирішує, чи відкрити провадження за цим адміністративним позовом.

Що відомо

  • 25 червня уряд призначив "ексрегіонала" і ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти та науки та виконувачем обов'язків міністра освіти і науки.
  • Четверо з шести заступників міністра освіти та державний секретар Міністерства освіти і науки пішли з посад відразу після призначення Шкарлета.
  • 4 червня ексочільниця МОН Ганна Новосад у Facebook звинуватила Шкарлета в плагіаті наукових робіт. Сам Шкарлет звинувачення відкидає.
  • Студенти по всій країні протестували проти призначення тимчасового очільника МОН. Зокрема, 1 вересня київські студенти влаштували акцію з вимогою відставки Шкарлета.
На початок