Блокування кордону завдає більше збитків економіці Польщі, ніж України — віцепрезидент АсМАП

Блокування кордону завдає більше збитків економіці Польщі, ніж України — віцепрезидент АсМАП

Блокування кордону завдає більше збитків економіці Польщі, ніж України — віцепрезидент АсМАП
. Фото: Віктор Ковальчук/УНІАН

Через блокування фермерами пунктів пропуску на кордоні польська економіка втрачає більше коштів, ніж українська.

Про це повідомив віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"За нашими оцінками, страйки, які відбуваються (на кордоні — Ред.), завдають бюджету та економіці Польщі значні збитки, навіть більші, ніж українській економіці", — зазначив представник АсМАП.

Балін пояснив, що польська економіка втратить велику суму коштів, оскільки існують підприємства, які мають великий рівень кооперації між державами. А також ті, що імпортують товари із Польщі для споживачів з України.

Що відомо про страйк польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

На початок