Бербок: у 13-му пакеті санкцій ЄС проти РФ будуть заходи, пов'язані з безпілотниками

Бербок: у 13-му пакеті санкцій ЄС проти РФ будуть заходи, пов'язані з безпілотниками

Бербок: у 13-му пакеті санкцій ЄС проти РФ будуть заходи, пов'язані з безпілотниками
. Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, фото: AP

У рамках нового 13-го санкційного пакету проти РФ Європейський Союз готує заходи стосовно спроможностей Росії у сфері безпілотників.

Про це перед початком  зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі заявила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок.

За її словами, ухвалення 13-го пакету санкцій Євросоюзу проти Росії, який, зокрема, буде спрямований на обмеження російських спроможностей у сфері безпілотних систем, перебуває на останній стадії.

"Зараз ми перебуваємо в процесі ухвалення тринадцятого пакету санкцій, зокрема, щодо питання безпілотників. Ми перебуваємо на останніх метрах", — сказала Бербок.

Бербок також відзначила важливість подальшого посилення санкцій проти Росії. За її словами, агресивна війна Росії два роки тому “пробудила Європу від глибокого сну з точки зору політики безпеки".

"Два роки тому ми прокинулися в іншому світі. У світі, де російський президент хотів за допомогою грубої сили перетворити Україну, суверенну, вільну країну, на російську провінцію. Він домігся протилежного. Два роки потому Україна не лише продовжує відстоювати свободу та демократію, але й більш ніж будь-коли просунулася на шляху до вступу в Європейський Союз", — сказала глава МЗС ФРН.

Бербок додала, що ФРН буде підтримувати Україну у її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність "стільки, скільки вона потребуватиме". Ці зобов’язання були ще раз підкреслені в укладеній днями безпековій угоді між Україною та Німеччиною, зазначила міністерка.

19 лютого у Брюсселі проходить формальне засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, на порядку денному  якого — продовження підтримки України у її боротьбі проти російської агресії, ситуація на Близькому Сході та в африканському регіоні Сахель.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.

На початок