Конференція з відбудови у Токіо: підписали понад 50 меморандумів про співпрацю

Конференція з відбудови у Токіо: підписали понад 50 меморандумів про співпрацю

Конференція з відбудови у Токіо: підписали понад 50 меморандумів про співпрацю
Японія, конференція з відновлення України у Токіо, 19 лютого 2024 року. Фото: Оксана Сенів/Суспільне

У Токіо під час українсько-японської конференції з економічного розвитку та відбудови відбулось підписання понад 50 меморандумів про співпрацю між державним та приватним секторами двох країн у різних сферах.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

За словами японських урядовців, вони включають відновлення інфраструктури, розмінування, розвиток сільського господарства, покращення гуманітарної ситуації, розвиток біотехнологій, промисловості та інформаційних технологій, а також покращення державного управління.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда пообіцяв продовжувати надавати підтримку у відновленні зруйнованої війною України у співпраці з приватним сектором, використовуючи його досвід і технологічні ноу-хау у відновленні після землетрусів.

Кісіда додав, що його уряд створить офіс Японської організації зовнішньої торгівлі в Києві для зміцнення ділових зв'язків між двома країнами, а Міністерство закордонних справ заявило, що Токіо пом'якшило свої обмеження на поїздки для збільшення інвестицій в Україну.

У спільному комюніке глави урядів України та Японії підтвердили, що посилення санкцій проти Росії є вирішальним і ефективним заходом для стримування військової діяльності Москви.

Шмигаль: 56 документів підписали представники України та Японії

Як повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, в межах Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо представники України та Японії підписали 56 документів.

Серед них міжурядові угоди, меморандуми, домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади.

Так, сторони підписали:

  • Міжурядову конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, що, за словами прем'єра, надзвичайно важливо для японського бізнесу, який планує нові проєкти в Україні.
  • Більше десятка домовленостей про підтримку відбудови України з японськими організаціями JICA, JETRO, Експортно-кредитним агентством NEXI та Японським банком міжнародного співробітництва.
  • Підписано грантові угоди щодо реалізації програм відновлення, а також низку документів між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями, які передбачають надання Україні різної сільгосптехніки та обладнання.
  • Міжурядовий меморандум про співробітництво у сфері освіти та технологій. Японія один із лідерів у цих сферах.
  • “Нафтогаз” домовився про проєкт у сфері вітроенергетики.
  • Оператор газотранспортної системи України підписав Меморандум щодо підготовки до модернізації газокомпресорних станцій. А також підписано документи у сфері енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.

Учасниками конференції стали близько 300 урядовців і представників компаній з Японії та України.

Що відомо про конференцію з відновлення України

У понеділок, 19 лютого, у Токіо стартувала японсько-українська конференція з економічного розвитку та відбудови. Її спільно організовують уряди Японії та України.

Напередодні конференції український посол в Японії Сергій Корсунський в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному розповів, чого очікувати від заходу.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда на відкритті конференції заявив, що Японія та Україна укладуть угоду про усунення подвійного оподаткування.

Суспільне Новини працюють на конференції у Токіо. Стежте за оперативними новинами з конференції на нашому сайті та інших платформах.

На початок