З початку вторгнення Японія надала Україні понад $10 млрд підтримки — Шмигаль

З початку вторгнення Японія надала Україні понад $10 млрд підтримки — Шмигаль

Ексклюзивно
Денис Шмигаль та Фуміо Кішіда
Прем’єр-міністри України та Японії Денис Шмигаль та Фуміо Кішіда на конференції з відновлення України, Токіо, 19 лютого 2024 року. Фото: скриншот Youtube-каналу jetroseminar

З початку повномасштабного вторгнення Росії Японія надала Україні понад 10 мільярдів доларів різноманітної підтримки, з яких фінансово-економічна підтримка становить 8,5 мільярдів доларів.

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час відкриття японсько-української конференції з економічного розвитку та відбудови у Токіо, передає кореспондентка Суспільного.

Шмигаль відзначив, що серед фінансової підтримки, наданої країнами-партнерами Україні, Японія посідає четверте місце. При цьому Україна уважно вивчає досвід японської модернізації — усе те, що дозволило Японії увійти до першої п'ятірки світової економіки.

"Ми адаптуємо окремі елементи вашої економічної політики, щоб українське економічне диво з'явилося у світі. Україна показала, що неможливе може стати можливим. Ми тут, щоб обговорити наші спільні перспективи та впевненість у цьому успіху", — наголосив Шмигаль.

Шість галузей для інвестицій в Україну

Український прем’єр запросив японські компанії долучитись до відновлення і модернізації України та запропонував для цього шість галузей. Зокрема йдеться про такі сфери:

Енергетика — атомна генерація, видобуток і зберігання газу, проєкти у сфері водневої енергетики, гідроенергетика.

Аграрний сектор. "Україна вже зараз — один зі світових лідерів у виробництві багатьох культур. Споживання їжі в наступні 10 років буде зростати на 1,3% щороку. Завдяки японським технологіям та інвестиціям можемо реалізувати амбітні проєкти у сфері виробництва добрив та Food Production", — сказав Шмигаль

Інфраструктура. Росія завдала збитків Україні під час війни на понад 100 мільярдів доларів. Як наголосив Шмигаль, Україна зацікавлена в участі японських інвесторів у проєктах будівництва швидкісних доріг та залізниць, мостів, а також у відбудові зруйнованих українських міст.

Автомобілебудування. "Ми запрошуємо на український ринок лідерів японської автоіндустрії. Запрошуємо відкривати виробництво в Україні. Я окремо дякую всім японським компаніям, які пішли з російського ринку", — додав Шмигаль. Він заявив, що уряд планує запровадити додаткові державні програми й стимули для підтримки виробників у сфері автомобілебудування, зокрема це стосується електрокарів.

Видобуток корисних копалин. Український прем’єр наголосив, що у надрах України зберігається до третини європейських запасів літію. Цей ресурс дозволяє створити замкнутий цикл виробництва електромобілів для їхнього подальшого експорту в ЄС.

IT, цифрові технології та кібербезпека. Україна, як сказав Шмигаль, має амбіції стати цифровим хабом Європи. Він запропонував інвестувати в український ІТ-сектор, який, попри війну, продовжує зростати.

"Буквально минулого тижня ми разом зі світовим банком презентували нову оцінку "Втрат і потреб для відновлення України". Програма відбудови коштуватиме 486 мільярдів доларів. І ми запрошуємо японський бізнес стати частиною цього проєкту", — додав прем’єр Шмигаль.

Він наголосив, що йдеться не просто про відбудову України — це комплексна трансформація держави, побудова нових підходів та нового європейського законодавства.

Що відомо про конференцію з відновлення України

У понеділок, 19 лютого, у Токіо стартувала японсько-українська конференція з економічного розвитку та відбудови. Її спільно організовують уряди Японії та України.

Напередодні конференції український посол в Японії Сергій Корсунський в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному розповів, чого очікувати від заходу.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на відкритті конференції заявив, що Японія та Україна укладуть угоду про усунення подвійного оподаткування.

Суспільне Новини працюють на конференції у Токіо. Стежте за оперативними новинами з конференції на нашому сайті та інших платформах.

На початок