Зеленський обговорив з Байденом ситуацію на полі бою

Зеленський обговорив з Байденом ситуацію на полі бою

Зеленський обговорив з Байденом ситуацію на полі бою
. Фото: Офіс президента України

Президент Володимир Зеленський під час перебування на Мюнхенській конференції з питань безпеки провів телефонну розмову зі своїм американським колегою Джо Байденом.

Про це глава держави повідомив у соцмережі X.

"Обговорили поточну ситуацію на полі бою. Я радий, що можу розраховувати на повну підтримку лідера США. Віримо й у мудре рішення Конгресу", — зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що підтримка України — це підтримка демократії.

"Ми повинні разом захистити ці цінності. Домовилися підтримувати контакт у зв'язку з наближенням других роковин початку повномасштабного вторгнення", — додав глава держави.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

На початок