Зеленський зустрівся з віцепрезиденткою США: обговорили допомогу для України

Зеленський зустрівся з віцепрезиденткою США: обговорили допомогу для України

Зеленський зустрівся з віцепрезиденткою США: обговорили допомогу для України
. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський на полях Мюнхенської безпекової конференції зустрівся з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс. Сторони обговорили допомогу для України.

Про це політики повідомили під час спільної пресконференції після зустрічі, передає кореспондентка Суспільного.

Гарріс наголосила, що у двох палатах Конгресу є двопартійна підтримка.

"Джо Байден і я продовжуватимемо працювати над забезпеченням тих ресурсів, як Україні потрібні. Байден і я чітко підкреслювали на тому, що ми залишимося з вами до самого кінця", — зазначила посадовиця.

Політикиня вказала, що у питанні додаткового фінансування тривають перемовини з усіма учасниками процесу в Конгресі.

"І в Конгресі, і в Палаті представників, і в Сенаті є двопартійна підтримка нашого підходу. Абсолютно спостерігається. Мовиться про те, ким та чим є Америка. У цьому ми непохитні. Це не стосується наших виборчих процесів, це питання нашої природи. Ми залишаємося поряд зі своїми друзями", — запевнила Гарріс.

Посадовиця також висловила переконання: "Якщо пакет військової допомоги поставлять на голосування — він буде проголосований".

Своєю чергою Зеленський зауважив, що для України відповідний пакет фінансової підтримки ж "життєво важливим".

"Ми не розглядаємо альтернативи. Розраховуємо на Сполучені Штати, як нашого партнера стратегічного, і що він залишиться стратегічним партнером. Якщо ми говоримо про альтернативу, це значить, що це не стратегічний наш партнер. Ось чому я не розглядаю такої альтернативи", — заявив президент.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

На початок