На дні океану лежить щонайменше 14 мільйонів тонн пластику – дослідження

На дні океану лежить щонайменше 14 мільйонів тонн пластику – дослідження

На дні океану лежить щонайменше 14 мільйонів тонн пластику – дослідження
Ілюстративне фото, Unsplash

На дні Світового океану лежить щонайменше 14 мільйонів тонн пластикових відходів шириною менш як 5 мм. За даними науковців, це більш ніж у 30 разів більше, ніж на поверхні.

Як повідомляє The Guardian, дослідники з Державного наукового агентства Австралії (CSIRO) проаналізували елементи із різних ділянок дна недалеко від Великої Австралійської затоки. Учені розглянули 51 зразок і виявили, що після виключення ваги води кожен грам осаду містив у середньому 1,26 мікропластикових шматочків. За словами головної наукової співробітниці CSIRO Деніз Хардесті виявлення мікропластику на таких глибинах "може свідчити про всюдисущість пластику.

"Це означає, що пластик поширився по всій товщі води", - сказала вона і закликала споживачів більше думати про екологію.

За словами науковиці, неможливо дізнатись, скільки років шматкам пластику або частиною якого об’єкта вони колись були. Утім вона додала, що форма деталей під мікроскопом передбачає, що вони колись були предметами споживання.

Автори дослідження зазначають, що їх оцінка ваги мікропластику на дні океану становить від 34 до 57 разів більше, ніж може бути на поверхні.

Що відомо

  • Екологи з Торонтського університету в Канаді з'ясували, що мікроволокна джинсової тканини у величезних кількостях містяться у всіх водоймах Канади — від Торонто до Арктики.
  • Британські вчені у співпраці з Greenpeace визначили, що пластик передається від комах до птахів через харчовий ланцюг.
  • У Нідерландах розробили пошукову систему для браузера Google Chrome, яка допомагає очищати світовий океан від пластику.
  • Французькі науковці створили фермент, який може розщепити пластикові пляшки для повторного використання за кілька годин.
На початок