Сербія отримала партію РЕБ з Росії, попри санкції ЄС

Сербія отримала партію РЕБ з Росії, попри санкції ЄС

Вучич
. Президент Сербії Александар Вучич під час промови у Белграді, 23 січня 2023 року. Фото: AP

Попри міжнародні санкції проти РФ черезповномасштабне вторгнення в Україну Сербія отримала чергову партію російської зброї, а саме системи радіоелектронної боротьби "Репеллент".

Про це повідомляє Associated Press.

Президент Сербії Александар Вучич 14 лютого представив російську систему радіоелектронної боротьби Repellent, призначену для захисту від дронів, яка, як він нещодавно сказав, "перебуває в наших руках".

"Це "Репеллент". Вона не така потужна, як "КрасухаКрасуха — російська наземна система радіоелектронної боротьби, призначена для прикриття командних пунктів, угруповань військ, засобів ППО, важливих промислових та адміністративно-політичних об'єктів. Комплекс аналізує тип сигналу та впливає на РЛС противника завадовим випромінюванням. Здійснюють придушення супутників-шпигунів, наземних радарів та авіаційних систем АВАКС .", але чудова", — сказав Вучич.

Агентство зазначає, що системи РЕБ прибули до Сербії кілька місяців тому, хоча повітряний простір країни майже повністю оточений країнами-членами НАТО, які погодилися на західні санкції проти Росії.

Сербія є єдиною європейською країною, яка відмовилася приєднатися до санкцій ЄС після вторгнення Росії в Україну два роки тому. Також це єдина європейська країна, яка продовжує підписувати угоди про співпрацю з Москвою. Сербії сказали, що якщо вона хоче приєднатися до ЄС, вона повинна дотримуватися санкцій.

АР зазначає, що більшість нещодавнього сербського військового нарощування походить від Росії. Інші матеріали надходять з Китаю, а також деяких європейських виробників зброї та літаків.

Що відомо про "Репеллент"

Як пише "Армія інформ", комплекс РЕБ "Репелент-1" є однією з найновітніших розробок російського Науково-технічного центру радіоелектронної боротьби. Його презентація відбулася у 2016 році, а вже у 2017-му перші екземпляри почали надходити у війська.

Основне призначення «Репелент-1» — прикриття об’єктів інфраструктури, військових баз, аеродромів або ж військ на полі бою від малих безпілотних літальних апаратів. За інформацією виробника, комплекс здатний виявляти та придушувати радіочастотні канали управління та передачі даних одночасно дванадцяти дронів на відстані близько 30 кілометрів. При цьому час, необхідний на виявлення і придушення, не перевищує 30 секунд.

Водночас експерти вважають, що заявлені можливості "Репеллента" були значно перебільшені. Також зазначається, що комплекс не здатний протидіяти безпілотникам чи дронам-камікадзе, що діють в автономному режимі і мають власну інерційну систему навігації.

У червні 2023 року міністр економіки Сербії Раде Баста пішов у відставку за ініціативою керівництва Соціалістичної партії країни на тлі його закликів негайно запровадити санкції щодо Росії, що суперечить офіційній позиції влади.

На початок