Ірина Венедіктова. Досьє

Ірина Венедіктова. Досьє

Ірина Венедіктова. Досьє
. Уніан

Генеральна прокурорка України

Генеральна прокурорка України з 17 березня 2020 року. Тимчасова виконуюча обов’язки Директорки Державного бюро розслідувань (з 27 грудня 2019 до 17 березня 2020). Народна депутатка України; голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики; членкиня групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії.

Коли народилася: 21 вересня 1978 року

Де народилася: місто Харків

Сім’я: одружена, має сина та доньку. Чоловік – Денис Колесник, працівник кіберполіції. Батько – Валентин Венедіктов, перший проректор Харківського університету внутрішніх справ, генерал-майор міліції.

Кількість скликань в раді: одне (9-те скликання)

Освіта

Закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ. Вивчала курс міжнародного комерційного арбітражу в “Chartered Institute of Arbitrators”. Докторка юридичних наук, професорка.

Діяльність

Юристка, завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна (з 2005 року), а також голова спеціалізованої вченої ради юридичного факультету цього ж вишу. Входить до команди радників та експертів  з питань судової системи президента України Володимира Зеленського.

Також працює в юридичній фірмі “Arbitis” радницею з юридичного аудиту та угод зі злиття та поглинання. Раніше була радницею у низці юридичних фірм.

У 2019 році була обрана народною депутаткою IX скликання від партії “Слуга народу” (номером 3 у списку як безпартійна). Членкиня фракції СН. 

Була членкинею редакколегії журналів “Приватне право”, “Медичне право”, віце-президентка “Фонду медичного права та біоетики України”. ХНУ ім. В.Каразіна.

Є суддею постійно діючого третейського суду при ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”. Членкиня професійних організацій “Chartered Institute of Arbitrators” та “Асоціація правників України”. Є членкинею науково-консультативної ради Верховного Суду. За інформацією руху “Чесно”, має власну наукову школу.

Компромат

Брала участь у конкурсі до Верховного Суду, проте отримала низькі бали за іспит та вибула з конкурсу.

Задекларувала легковий автомобіль Porsche Cayenne, який на момент купівлі коштував близько 867 тис. гривень.

Серед задекларованого нерухомого майна житловий будинок у смт в Харківському районі загальною площею 387,5 м² (спільна власність сина та доньки), земельна ділянка площею 1500 м² у тому ж смт. А також машиномісце та офіс на 150 м² у місті Харків.

У декларації за 2015 рік серед цінного майна також були вказані годинники марок Hublot та Rolex ціною в 115 та 100 тисяч гривень відповідно. У декларації за 2018 рік дані про це цінне майно відсутні.

Також в декларації за 2015 рік, окрім Porsche Cayenne був задекларовані автомобілі ВАЗ 21213 та Хюндай Акцент. До слова, ці два автомобілі не були вказані в декларації Дениса Колесника як власність дружини. 

Декларації: 2018 рік, 2015 рік

Соціальні мережі: Facebook

На початок