Львівському притулку "Домівка врятованих тварин" бракує грошей на харчі для тварин. Про це Суспільному розповів керівник притулку Орест Залипський.
У Домівці мешкає близько 250 тварин – це лисиці, вовки, лелеки, сови, єнотовидні собаки, поні та коні. Їх харчування обходиться у 3 тисячі гривень щодня.
"Найбільше нам бракує – це риби і м’яса. Тобто сіном забезпечує місто, і зерном, а хижаків і птахів мусимо ми забезпечувати. Якби не львів’яни, його б (притулку, — ред.) не існувало насправді. Через те, що дає місто – це 10 % від всього, що тут витрачається. Нам пропонувало місто – риби і м'яса, але нічого з того не вийшло, оскільки ми є структурою парку, а парк є музеєм і ми не можемо закупляти по їхніх бюрократичних штуках", — каже Орест Залипський.

Львівська "Домівка врятованих тварин" під загрозою закриття
У міській раді кажуть, на парк "Знесіння", підрозділом якого є "Домівка врятованих тварин", виділяють більше 2 мільйонів гривень на рік. Але ці гроші витрачають на капітальні видатки, зокрема ремонт приміщень чи будівництво вольєрів, а також зарплату працівникам. А от закуповувати їжу для усіх тварин коштом міста — неможливо. Вирішити питання можна, створивши благодійний фонд.

Львівська "Домівка врятованих тварин" під загрозою закриття
"Оскільки – це є зоологічний відділ парку "Знесіння", це не є зоопарк, це не є притулок. Насправді, ми можемо закупляти тільки певні види товарів. Немає проблеми закупити деякі корми, але неможливо закупити м'ясо, неможливо закупити рибу тими коштами. Відповідно є друге джерело фінансування – це благодійники", — каже начальниця міського управління екології Олександра Сладкова.
За словами радниці міського голови з питань поводження з тваринами Оксани Кошак, така проблема існує в усьому світі і єдиний вихід — створення благодійного фонду.

Львівська "Домівка врятованих тварин" під загрозою закриття
"Я вважаю, що для "Домівки врятованих тварин" — це єдиний вихід, пояснювати, чим вони займаються, іти до бізнесу, спілкуватися з ним і найголовніше показувати прозорою свою діяльність, звітувати за кожну отриману гривню", — каже Оксана Кошак.
Керівник "Домівки врятованих тварин" Орест Залипський каже, над створенням такого благодійного фонду уже працюють. Зокрема напрацювали його статут. І сподіваються, що в найближчі два місяці вдасться його зареєструвати.
Читайте також: У Львові підрахували безпритульних собак