На Хмельниччині від початку роботи територіально-виборчих комісій у них відбулося 132 зміни. Такі дані спостерігачів громадської мережі ОПОРА.
У повідомлені йдеться, що станом на четверте жовтня на сайті ЦВК оприлюднено 15 постанов, відповідно до яких змінювався склад ТВК Хмельницької області.
За даними Опори, представників змінювали 34 партії. З них частіше всього до ротації вдавалися: "Голос", "Слуга народу", ВО "Батьківщина", "Опозиційна платформа - За життя" та "За майбутнє".
Ротації відбувалися в складі
- 14 - Кам’янець-Подільської районної ТВК
- 12 - Кам’янець-Подільської та Ізяславської міських ТВК
- 11 - Хмельницької районної ТВК
- 10 - Хмельницької обласної, Дунаєвецької та Славутської міських ТВК
- 8 - Нетішинській та Городоцькій міських ТВК
- 7 – Шепетівській та Волочиській міських ТВК
- 6 – у Хмельницькій та Старокостянтинівській міських ТВК
- 4 – у Шепетівській районній та Красилівській міській ТВК
- 2 - Полонській міській ТВК
- 1 - Деражнянській міських ТВК
За інформацією ОПОРИ, у ТВК області змінювали членів комісії, а також керівний склад.
Зміни у ТВК області:
- 11 разів змінювали голів - у Хмельницькій обласній, Шепетівській районній ТВК, Волочиській, Ізяславській, Старокостянтинівській, Городоцькій, Полонській, Кам’янець-Подільській та Нетішинській міських ТВК;
- 6 разів заступників голів - у Кам’янець-Подільській районній ТВК, Дунаєвецькій, Славутській, Старокостянтинівській, Кам’янець-Подільській та Шепетівській міських ТВК;
- 9 разів секретарів - в Хмельницькій обласній, Хмельницькій районній, Ізяславській, Шепетівській, Волочиській, Кам’янець-Подільській та Славутській міських ТВК.

Інфографіка: Опора
Що відомо
- На Хмельниччині партії судяться через гендерні квоти
- Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
- У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
- Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у місцевих виборах планують взяти участь 59% українців, але 56% вважають, що після них ситуація у їхньому населеному пункті не зміниться. 27% українців думають, що вибори принесуть зміни на краще, а 8% — гірше.