У Молдові на місці падіння уламків "шахеда" знайшли 50 кілограмів вибухівки

У Молдові на місці падіння уламків "шахеда" знайшли 50 кілограмів вибухівки

Молдова, уламки "шахеда"
Уламки "шахеда", знайдені на території Молдови 11 лютого. Фото: Прикордонна служба Молдови

У Молдові в районі молдовсько-українського кордону під час обстеження місця падіння уламків бойового безпілотника Shahed у Вулканештському районі сапери виявили бойову частину дрона, що містить близько 50 кг вибухової речовини.

Про це повідомив генінспектор поліції Молдови, передає NewsMaker.

Співробітники вибухотехнічного відділу МВС Молдови знешкодили та зібрали всі уламки безпілотника.

Найближчим часом сапери в умовах безпеки детонують виявлений заряд вибухівки, зазначили у поліції.

Там наголосили, що з моменту виявлення уламків і до завершення розслідування весь периметр падіння дрона оточили, забезпечивши безпеку та недоступність до небезпечного об'єкта.

У Молдові 11 лютого в районі молдавсько-українського кордону, неподалік села Етулія Вулканештського району, Прикордонна поліція виявила фрагменти безпілотного літального апарату типу Shahed. Як повідомили молдавські прикордонники, район, де знайшли уламки бойового безпілотника, оточили.

Як повідомили в Прикордонній поліції, посилаючись на українську владу, атака безпілотника відбулася в ніч з 9 на 10 лютого в Ізмаїльському районі України, недалеко від кордону з Молдовою.

"Є підозра, що виявлені уламки дрона — це один із безпілотників, збитих українською зенітною установкою", — зазначили у прикордонній поліції Молдови.

Що відомо про падіння уламків на території Молдови

27 вересня 2023 року, у Молдові в озері Гарбовець району Анені Ной місцеві жителі виявили уламки ракети.

Перед тим, у ніч на 25 вересня, під час атаки на Одеську область у селі Кіцкани, підконтрольному Тирасполі, впали уламки ракети. Після цього до місця події виїхали місцеві силовики та сапери. Пізніше Кишинів відправив у Кіцкани своїх військових спостерігачів зі складу Спільних миротворчих сил.

16 лютого 2023 року патруль прикордонної поліції Молдови виявив КПП Ларга у Бричанському районі уламки ракети, яку використовували для завдання авіаційних ударів РФ по Україні.

14 січня 2023 року стався ще один випадок падіння уламків ракети на території Молдови неподалік українського кордону. Міністерство внутрішніх справ Молдови заявило про виявлення бойової частини російської ракети.

5 грудня 2022 року у Молдові у прикордонному селі в районі Бричан співробітники Прикордонної поліції виявили ракету, що впала у фруктовому саду. У МВС Молдови після цього наголосили, що посилили контроль у прикордонних ділянках на півночі Молдови у зв'язку із російським обстрілом України.

В МЗС України у зв'язку з інцидентом у Молдові вкотре наголосили, що російський ракетний терор несе величезні загрози не лише безпеці України, але і безпеці сусідніх країн.

Раніше, 31 жовтня 2022 року, російська ракета, збита українською ППО, впала у північній частині населеного пункту Наславча в Республіці Молдова.

На початок