Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів Миколаївщини

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів Миколаївщини

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів Миколаївщини

Рік і місяц тому, 29 серпня 2019 року, відбулось перше сесійне засідання Верховної Ради України 9-го скликання. Як працюють народні депутати від Миколаївщини: Ігор Копитін (округ 129) та Ігор Негулевський (округ 130) обговорили ведуча програми "Сьогодні. Головне" Тетяна Мілякіна разом із докторкою політичних наук Наталією Ніколаєнко.

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв
Народний депутат 9-го скликання по 129-му округу Ігор Копитін.

За словами Наталії Ніколаєнко, робота Ігоря Копитіна загалом є ефективною, тому що на його окрузі розташоване ДП "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" ‒ “Машпроект”. Депутат активно лобіює інтереси заводу, протидіє його приватизації. Поки це тільки робота, результатів оборонних замовлень, прибутку поки не спостерігається. Ігор Копитін переймається проблемами заводу “Океан”. Він разом із віце-прем'єром із питанням оборони, відвідував і Херсонську область. Лобіюється проблема відновлення суднобудування.

Політолог сподівається, що законопроєкти про оборонні закупівлі, реформування Укроборонпрому, дадуть результати на другий-третій рік роботи.

Своєю діяльністю Ігор Копитін демонструє, що лобіює не лише свій округ, а і займається загальнодержавними питаннями.

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Результати роботи за рік:

 • оброблено 800 листів та звернень;
 • направлено 100 депутатських звернень;
 • сім депутатських запитів;
 • відредаговано 300 звернень місцевих жителів.

Найважливіші ухвалені закони:

 • Про оборонні закупівлі;
 • Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб.

Участь у пленарних засіданнях — 96,6%

Співавторство в законопроєктах — 25 законопроєктів, 303 поправки.

Ініціював створення та став головою депутатського об'єднання “Миколаївщина”, член міжвідомчих комісій із питань оборонно-промислового комплексу, з питань військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Ігор Копитін також займається лобіюванням будівництва об'їзної дороги в Корабельному, Вітовському районах.

"У миколаївських депутатів одна із головних проблем — це дороги і звідси PR на будівництві доріг", — каже Наталія Ніколаєнко.

На 129-й округ отримано 10 мільйонів гривень субвенцій. Вони розподілені на інфраструктуру, відбудову дитсадків тощо.

Підбиваємо підсумки

"Загалом депутат впорався зі своєю роботою. Подано ряд законопроєктів, вони затверджені, саме стосовно захисту обороноздатності, реформуванні закупівель в Укроборонпромі. Активно співпрацював з оборонними підприємствами, лобіював їх інтереси", — сказала Наталія Ніколаєнко, резумуючи про роботу депутата протягом року.

Із негативного, експертка виділила те, що в пресі була інформація, що Ігор Копитін рідного брата намагався зробити помічником, але це питання на сьогодні знято.

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв
Ігор Негулевський — народний депутат України по 130 округу

До складу 130 округу входять Баштанський, Березнегуватський, Казанківський, Новобузький, Новоодеський, Снігурівський райони. Орієнтовна кількість виборців — 137 483, кількість виборчих дільниць — 233.

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Як оцінюєте роботу народного депутата протягом року? Чи виконані обіцянки?

"Загалом однобічна діяльність. Йому дістався складний округ, великий за площею. Він зосередив роботу навколо будівництва доріг, проблеми безпеки на дорогах тощо. Його голосування абсолютно дотичне до всіх депутатів Миколаївської області", — сказала Наталя Николаєнко.

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Із 29 серпня 2019 року за інформацією сайта rada.gov.ua Ігор Негулевський на пленарних засіданнях Верховної Ради був зареєстрований 126 разів, не пропустив жодного пленарного засідання. На сайті зареєстровані 26 законопроєктів, представлених суб'єктом права законодавчої ініціативи. Із них два набули чинності. Подав 91 депутатський запит. Член груп із міжпарламентських зв'язків із сімома державами.

За що голосував

За даними портала rada4you.org Ігор Негулевський максимально голосує за курс Кабміну Дениса Шмигаля, виборчу, екологічну реформу, за економічну дерегуляцію, земельну реформу, кадрові перестановки в уряді, за медреформу, за мирне врегулювання конфліктів в окремих районах Донецької та Луганської областей та звільнення Криму, за підвищення соціального статусу військовослужбовців та ветеранів АТО, за політичний курс президента Зеленського, за протидію коронавірусу, за реформу енергетичного сектору, за реформування освіти, системи охорони дитинства, за реформування фінансового сектору, за амбалдінг НАК "Нафтогаз України", за децентралізацію влади, євроінтеграцію в економічній сфері, за зняття депутатської недоторканності, за протидію російській агресії, за якісне управління дорожнім фондом.

За що не голосував

Не голосує: за держфінансування партій, за оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, за продовження мораторію на продаж землі.

Ігор Негулевський голосував проти фракції 2566 разів із часу набуття депутатських повноважень.

"Негулевський — чемпіон серед миколаївських нардепів, подав більше 90 запитів. Усі стосуються транспортної безпеки на дорогах. Його пов'язують із будівничим бізнесом, активно лобіює інтереси автомобільних агенцій, будівників доріг", - сказала Наталія Ніколаєнко.

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Сім тендерів на суму 25 млн грн компанія “Софія граніт” виграла на ремонт доріг у Миколаївській області і за останні півроку директором цієї компанії до виборів був кандидат 130 округу, а після — залишився її власником. Компанія не надавала акти виконаних робіт за попередніми тендерами.

За словами Наталії Ніколаєнко робота Ігора Негулевського відрізняється тісною співпрацею з Миколаївською облдержадміністрацією. Депутат активно присутній в місцевій політиці — відвідує всі заходи, PR ходи, виступи.

Звіт за перший рік роботи:

 • член комітету Верховної Ради з питань інфраструктури та транспорту;
 • автор та співавтор 15 проектів законів;
 • враховано 62 поправки;
 • подано 90 запитів;
 • подано 125 звернень.

Робота в окрузі:

Розпочалась програма “Велике будівництво”, за якою на округ залучили 4,2 млрд грн на дороги державного значення і більше 1 млрд на дороги місцевого значення.

Громадська робота:

Відкрито шість громадських приймалень, опрацьовано 965 звернень.

Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Коментуючи суму 4,2 млрд грн Наталія Ніколаєнко сказала: "Кожен миколаївський депутат піарить, як власне досягнення".

Як засвоюються ці гроші?

Розпочато ремонти в напрямі Казанки, на кордоні з Дніпропетровською областю, в Корабельному, Вітовському районі. Продовжується робота в напрямі Кропивницького.

Висновок щодо роботи Ігоря Негулевського

Зосередив свою роботу в одному напрямі ‒ це законопроєкти стосовно транспортної безпеки на дорогах, розбудови доріг. Робота в окрузі стосувалася також будівництва соціальної інфраструктури. Активно присутній в політичному просторі області.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди