Верхня палата Конгресу Сполучених Штатів проголосувала за припинення дебатів та внесення поправок до проєкту закону щодо виділення фінансової допомоги України.
Про це повідомила пані посол України в США Оксана Маркарова.
Вона поінформувала, що Сенат зробив наступний крок на шляху до ухвалення законопроєкту HR 815 щодо міжнародної допомоги, який включає Україну.
67 сенаторів, за необхідних 60, підтримали рішення про зупинення дебатів. Проти проголосували 27.
Наступним процедурним кроком, за даними дипломатки, є голосування за затвердження заміни тексту (потрібно 51 голос), яке може відбутися не раніше, аніж через 30 годин з моменту припинення дебатів, тобто не раніше понеділка 12 лютого.
"Перед голосуванням сьогодні Сенат відхилив клопотання сенатора М.Лі, який є прихильником ізоляціонізму, про перегляд рішення щодо розгляду HR 815, яке могло зупинити подальший розгляд. При необхідних 51, це рішення підтримало 40 сенаторів", — повідомила Оксана Маркарова.
Що відомо про допомогу від США для України
Питання про продовження допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки триває ще від жовтня 2023 року. Тоді президент Джо Байден наполягав ухвалити законопроєкт щодо продовження допомоги Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань, на 106 мільярдів доларів.
У листопаді спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою. Згодом хотіли ухвалити законопроєкт допомоги Ізраїлю без України, проте процес затягнувся до лютого 2024 року.
Сенат США 5 лютого оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю 118 мільярдів для України, Ізраїлю та Тайваню. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Для України передбачені понад 60 мільярдів доларів.
Нині сенатори намагаються ухвалити законопроєкт допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню без питання фінансування безпеки кордонів США.