Сенат США розгляне питання про допомогу Україні: чим це рішення важливе. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Сенат США розгляне питання про допомогу Україні: чим це рішення важливе. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Сенат США підтримав голосування про початок розгляду законопроєкту щодо спільної допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню, до якого не входить фінансування безпеки кордонів США. Законопроєкт передбачає виділення понад 95 мільярдів доларів, з них 60 – це підтримка саме України. Це процедурне голосування, але воно є першим кроком, аби отримати гроші. Що мають вирішити далі, аби пакет підтримки ухвалили та коли очікувати допомогу для України – пояснюємо у відео Суспільне Новини.

Що відомо про допомогу від США для України

Питання про продовження допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки триває ще від жовтня 2023 року. Тоді президент Джо Байден наполягав ухвалити законопроєкт щодо продовження допомоги Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань, на 106 мільярдів доларів.

У листопаді спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою. Згодом хотіли ухвалити законопроєкт допомоги Ізраїлю без України, проте процес затягнувся до лютого 2024 року.

Сенат США 5 лютого оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю 118 мільярдів для України, Ізраїлю та Тайваню. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Для України передбачені понад 60 мільярдів доларів.

Нині сенатори намагаються ухвалити законопроєкт допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню без питання фінансування безпеки кордонів США.

На початок