Ввечері, 9 лютого, за Вашингтонським часом, Сенат США проголосував 64 голосами проти 19 за офіційний початок обговорення додаткової допомоги іноземним державам, зокрема Україні. Над законопроєктом будуть працювати протягом вихідних.
Про це пише видання The Hill.
Сенатори проголосували за розгляд законопроєкту допомоги Україні, Ізраїлю та інших пріоритетів національної безпеки на суму 95,3 мільярда доларів. Раніше він "вартував" 118 мільярдів доларів, проте у документ внесли правки, однією з яких було виключення питання фінансування безпеки кордонів США.
Сенатори проголосували після переговорів протягом дня щодо поправок до законодавства. Тепер Сенат чекає низка голосувань у вихідні, перш ніж перейти до остаточного ухвалення.
Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер закликав республіканців працювати з ним, щоб досягти угоди щодо поправок аби сенатори швидше просували цей законопроєкт.
"Ми збираємося продовжувати роботу над цим законопроєктом, доки роботу не буде виконано", — сказав Шумер.
Що відомо про допомогу від США для України
Питання про продовження допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки триває ще від жовтня 2023 року. Тоді президент Джо Байден наполягав ухвалити законопроєкт щодо продовження допомоги Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань, на 106 мільярдів доларів.
У листопаді спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою. Згодом хотіли ухвалити законопроєкт допомоги Ізраїлю без України, проте процес затягнувся до лютого 2024 року.
Сенат США 5 лютого оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю 118 мільярдів для України, Ізраїлю та Тайваню. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Для України передбачені понад 60 мільярдів доларів.
Нині сенатори намагаються ухвалити законопроєкт допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню без питання фінансування безпеки кордонів США.