Як працюють народні депутати від 127 та 128 округів Миколаївщини

Як працюють народні депутати від 127 та 128 округів Миколаївщини

Як працюють народні депутати від 127 та 128 округів Миколаївщини Суспільне Миколаїв

Рік і місяц тому, 29 серпня 2019 року, відбулось перше сесійне засідання Верховної Ради України 9-го скликання. Як працюють народні депутати від Миколаївщини: Олександр Пасічний (127 округ) та Олександр Гайду (округ 128) обговорили ведуча програми "Сьогодні. Головне" Ірина Федоровська разом із докторкою політичних наук Наталією Ніколаєнко.

Олександр Пасічний став народним депутатом 9-го скликання по 127 округу
Робота депутатів від МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Він член комітету Верховної Ради з питань безпеки. Депутат зосередив свою роботу навколо певних законодавчих ініціатив. Так, він зазначив у своїй передвиборчій програмі, що планує впровадження механізму реального народовладдя, сприяння розвитку народної культури, посилення відповідальності за корупційні злочини, запровадження незалежного аудиту якості автодоріг.

Читайте також: "Як працюють народні депутати від 129 та 130 округів Миколаївщини"

Так був прийнятий законопроєкт стосовно незалежного аудиту якості. Також був прийнятий законопроєкт стосовно того, що чиновників будуть притягувати до відповідальності за незаконне збагачення. Були ініційовані прийняті законопроєкти щодо посилення відповідальності за незаконне збагачення. За словами Наталії Ніколаєнко, всі вони були прийняті пакетом у цілому “Слугами народу”.

Чи відвідував пленарні засідання

Із 29 серпня 2019 року, за даними сайту rada.gov.ua та реєстрації депутата за допомогою електронної системи, Олександр Пасічний на пленарних засіданнях ВР був зареєстрований 124 рази, пропустив одне засідання.

Олександр Пасічний зазначає, що він співавтор 18 законопроєктів, 85 поправок, 9 депутатських запитів, 163 депутатських звернень. Звітує, що він 100% відвідав пленарне засідання і 98% засідань ВР.

Робота депутатів від МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

За що голосував

За даними портала rada4you.org та громадської мережі “Опора”, Олександр Пасічний максимально голосує за курс Кабміну Дениса Шмигаля, за антимонопольну, виборчу, екологічну реформу, за економічну дерегуляцію, земельну реформу, зняття недоторканності з окремих народних депутатів, за медреформу, за мирне врегулювання в окремих районах Донецької та Луганської областей та звільнення Криму, за нацбезпеку та оборону, за підвищення соцзахисту військовослужбовців та ветеранів АТО, за політичний курс президента Зеленського, за посилення захисту професійної діяльності, за приватизацію, за протидію короновірусу, за реформу енергетичного сектору, за реформування освіти, системи охорони дитинства, фінансового сектору, за якісне управління дорожнім фондом.

Не голосував

Переважно не голосує за держфінансування партій, за оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, за продовження мораторію на продаж землі.

Олександр Пасічний голосував проти фракції 363 рази з часу набуття депутатських повноважень.

На сьогодні найбільша фракція в парламенті представлена партією “Слуга народу”. Оскільки там є пакетне голосування, розробка індивідуально законодавчих ініціатив цілими групами, говорити про індивідуальні особливості народного депутата Пасічного не приходиться.

Загалом підтримує курс президента, фракції і її керівників.

Які обіцянки не виконав

“Розвивати потенціал нашого округу, суднобудування, родючі лани, вигідне транспортне розташування”, – такі обіцянки депутата назвала Наталія Ніколаєнко.

Проблема суднобудування завжди актуальна, піднімалася нардепами, але ніколи не була вирішена. Навіть не подано законопроєкту.

“Туристичний потенціал – Чорноморське узбережжя” – на думку Наталії Ніколаєнко, можливо, йдеться про будівництво дороги на Очаків, на Парутине?

"І це сприятиме туристичному потенціалу. У цьому напрямі були проведені роботи. Але започаткована велика держпрограма “Велике будівництво”. Будівництво розпочалося влітку, були певні асигнування", – каже Наталія Ніколаєнко

Народні депутати, які представляють Миколаївську область, вказали на своїх офіційних сторінках, що за допомогою народних депутатів 4,2 млрд грн виділені з держбюджету на будівництво доріг. Але є мінус, що Миколаївщина одна із областей, яка найгірше засвоюють цю субвенцію.

Робота депутатів від МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Підбиваємо підсумки

"Резумуючи роботу Олександра Пасічного: якщо з позитивного, то відвідав засідання, працював у бюджетному комітеті, на окрузі, сприяв реалізації значних проєктів. На сьогодні популістичні форми роботи виборців превалюють над законодавчою діяльністю. Замість законодавчої – піарово-законодавча діяльність", ­– сказала Наталія Ніколаєнко.

Олександр Гайду став народним депутатом 9-го скликання по 128 округу
Робота депутатів від МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Він народний депутат по Корабельному та Інгульському районах. Член комітету Верховної ради з питань аграрної та земельної політики. Член постійної делегації у парламентській асамблеї ГУАМ, член груп з міжпарламентських зв'язків з 7 державами.

Робота депутатів від МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Чи відвідував пленарні засідання

Із 29 серпня 2019 року, за даними сайту rada.gov.ua та реєстрації депутата за допомогою електронної системи, Олександр Гайду на пленарних засіданнях Верховної Ради був зареєстрований 119 разів, не зареєстрований – шість разів.

На сайті зареєстровані 24 законопроєкти, представлені суб'єктом права законодавчої ініціативи, з них шість набули чинності. Подав чотири депутатські запити.

Як голосував

За даними портала rada4you громадської мережі “Опора”, Олександр Гайду максимально голосує за за курс Кабміну Дениса Шмигаля, за антимонопольну, виборчу, екологічну реформу, за економічну дерегуляцію, земельну реформу, за медреформу, за мирне врегулювання конфлікту в окремих районах Донецької та Луганської областей та звільнення Криму, за нацбезпеку та оборону, за підвищення соцзахисту військовослужбовців та ветеранів АТО, за політичний курс президента Зеленського, за приватизацію, за протидію коронавірусу, за протидію російській агресії, за рекомендації МВФ, за реформу енергетичного сектору, за реформування освіти, системи охорони дитинства, за якісне управління дорожнім фондом, за децентралізацію влади.

Не голосує: за держфінансування партій, за оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, за продовження мораторію на продаж землі.

Олександр Гайду голосував проти фракції 201 раз із часу набуття депутатських повноважень.

За даними ГО “Комітет виборців України”, за дев'ять місяців роботи Олександр Гайду жодного разу не виступив із трибуни Верховної Ради. Це не протизаконно, але протирічить діяльності, понижує активність народного депутата і говорить про багато негативних чинників: що депутат голосує за чужі законопроєкти, не цікавиться нюансами законодавчої діяльності.

Які обіцянки виконав

За словами Наталії Ніколаєнко, депутат виконав за своєю програмою: притягати чиновників до відповідальності за незаконне збагачення, запровадження незалежного аудиту якості, спростити процедуру імпічменту, скасувати недоторканність – пакетне голосування.

Як заявив депутат на своїй офіційній сторінці, він сприяв будівництву об'їзної дороги в Корабельному й Інгульському районах, в напрямку Казанки і “Миколаїв – Херсон”. Із іншими нардепами залучили два мільярди на ремонт доріг.

Робота депутатів від МиколаївщиниСуспільне Миколаїв

Про роботу на окрузі

За його ініціативою реконструйований спортивний майданчик ЗОШ 44 (більше 3 млн), ЗОШ 20 (більше 3 млн) і рентгенографічна система для міської лікарні №4 (4 млн 206 тис).

Підбиваємо підсумки

"Резумуючи роботу Олександра Гайду, то вона майже не відрізняється від Олександра Пасічного. Робота наче зосереджена на актуальних проблемах, але це вирішення поточних питань, але не суттєвих загальнодержавних. Адже народний депутат не має опікуватися лише одним округом і там забезпечувати дороги, маски тощо. Він має забезпечити повноцінну нормальну роботу, функціонування української держави, інфраструктури, подавати законопроєкти", – сказала Наталія Ніколаєнко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди