Астрономи знайшли галактики в "павутині" чорної діри

Астрономи знайшли галактики в "павутині" чорної діри

Астрономи знайшли галактики в "павутині" чорної діри
. Фото: eso.org

Астрономи знайшли шість галактик, які оточують надмасивну чорну діру. Це вдалося зробити за допомогою дуже великого телескопа ESO.

Про це повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії.

Відкриття може допомогти вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися і досягти колосальних розмірів за короткий час.

"Ця робота була в основному викликана бажанням зрозуміти природу, можливо, найзагадковіших астрономічних об'єктів - надмасивних чорних дір у ранньому Всесвіті. Це воістину екстремальні системи, і на сьогодні у нас немає хорошого пояснення їх існування", - сказав основний автор дослідження, астроном Марко Міньйолі з Болоньї.

Спостереження з телескопом виявили кілька галактик, що оточують надмасивну чорну діру. Всі вони лежать всередині космічної газової "павутини", що тягнеться на відстань, яка більш як у 300 разів перевищує розміри Чумацького Шляху.

Галактики були виявлені в ранньому Всесвіті, через всього мільярд років після Великого вибуху - вперше таку щільну групу галактик вдалося знайти в настільки ранню епоху.

"Ці газові волокна дійсно нагадують павутину. У точках перетину волокон локалізуються і ростуть галактики. А вздовж волокон можуть текти потоки газу, які живлять як зореутворення в галактиках, так і центральну надмасивну чорну діру", - пояснив Міньйолі.

На думку дослідників, у формуванні павутини брала участь темна матерія, яка, ймовірно, притягувала великі маси газу, і вже він у свою чергу формував великі павутиноподібні структури, в яких могли еволюціонувати галактики і чорні діри.

Що відомо

  • Міжнародна група астрономів повідомила про знайдену на орбіті мертвої зірки планету. Це відкриття стало першим безпосереднім виявленням планети поряд з білим карликом в історії космічних спостережень.
  • Американський космічний телескоп Hubble сфотографував незвичайне кульове скупчення у Великій Магеллановій Хмарі. Зірки в ньому складаються з двох різних популяцій з різницею у віці в мільйони років. Зазвичай, в таких скупченнях всі зірки утворилися приблизно в один час.
На початок