NYT: Сенат оголосив перерву для голосування щодо допомоги Україні та Ізраїлю

NYT: Сенат оголосив перерву для голосування щодо допомоги Україні та Ізраїлю

ЗМІ
Сенат, законопроєкт, допомога
Сенат Сполучених Штатів Америки. Фото: АР

У середу республіканці в Сенаті США не змогли ухвалити законопроєкт про поєднання десятків мільярдів доларів допомоги Україні та Ізраїлю із заходами безпеки на кордоні. Сенат збереться для голосування вдень у четвер, 8 лютого, за Вашингтонським часом.

Про це пише газета The New York Times.

Після сьомої години вечора демократ Чак Шумер сказав, що Сенат збирається припинити роботу, щоб "дати нашим колегам-республіканцям ніч, щоб розібратися" над законопроєктом. Він додав, що Сенат проведе голосування щодо іноземної допомоги у четвер вдень.

Як пише газета, попри затримку, "були проблиски надії", що пакет допомоги для України та Ізраїлю врешті-решт зрушить з місця і буде ухвалений протягом кількох днів.

Законопроєкт вже не включає виділення коштів на розвʼязок проблеми на південному кордоні, а передбачає направлення 60,1 мільярда доларів в Україну на її війну проти російської агресії, 14,1 мільярда доларів на безпекову допомогу Ізраїлю та 10 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу цивільним особам у глобальних кризах, включаючи палестинців і українців.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок