Атака США на Ірак: під час обстрілів загинув командувач "Хезболли"

Атака США на Ірак: під час обстрілів загинув командувач "Хезболли"

Атака США на Ірак: під час обстрілів загинув командувач "Хезболли"
Люди, рятувальники та сили безпеки збираються навколо автомобіля, який постраждав від удару безпілотника в Багдаді 7 лютого. Фото: Murtadha Al-Sudani/Anadolu/Getty Images

США завдали авіаудару, в результаті якого загинув командир підтримуваного Іраном угрупування в Іраку "Катаіб Хезболла". Його імʼя не розголошують.

Про це заявило Центральне командування США.

Вбитий ватажок угрупування відповідав за безпосереднє планування та участь у нападах на сили США в регіоні", йдеться в заяві CENTCOM. До того ж у результаті удару не було побічних збитків і жертв серед цивільного населення.

Атака відбулася у відповідь на напади на військовослужбовців США минулого тижня в Йорданії. Тоді загинули троє військових. Американські чиновники назвали ці удари лише початком кампанії з придушення групи, відповідальної за загибель американських військовослужбовців.

"Сполучені Штати продовжуватимуть вживати необхідних заходів для захисту нашого народу. Ми без вагань притягнемо до відповідальності всіх, хто загрожує безпеці наших сил", — йдеться у заяві.

Що відомо про атаку США та Сполученого Королівства на хуситів

США та Велика Британія в ніч на 12 січня за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну атакували об'єкти угруповання повстанців-хуситів у Ємені.

За словами американського президента Байдена, здійснені атаки відбулися за підтримки Австралії, Канади, Нідерландів і Бахрейну. Згодом за відповідне рішення виступили Данія, Німеччина, Нова Зеландія та Південна Корея.

Командувач Військово-повітряних сил США Алекс Гринкевич розповів, що американські та британські військові завдали ударів по понад 60 цілях у 16 ​​місцях розташування бойовиків-хуситів на території Ємену.

3 лютого США та Сполучене Королівство знову завдали ударів по позиціях пов'язаних з Іраном хуситів у Ємені. У відповідь хусити почали випускати у бік Ізраїлю дрони та ракети, більшість яких були перехоплені.

На початок