У Львові врятували нирку 3-річного хлопчика за допомогою робота-хірурга

У Львові врятували нирку 3-річного хлопчика за допомогою робота-хірурга

У Львові врятували нирку 3-річного хлопчика за допомогою робота-хірурга
3-річний Матвій з Краматорська. Фото: пресслужба Першого медоб’єднання Львова

Львівські медики за допомогою робота-хірурга Da Vinci врятували нирку 3-річного хлопчика, у якого було вроджене захворювання.

Про це повідомили у пресслужбі Першого медоб’єднання Львова.

Захворювання нирок у 3-річного Матвія з Краматорська виявили ще при народженні. Лікарі діагностували у дитини уретерогідронефроз — це вроджене захворювання нирок, при якому ускладнюється відтік сечі або сеча повертається з сечового міхура у нирку.

"У Матвія хвороба була викликана тим, що при вродженому подвоєнні нирки, нижня частинка не працювала та була постійно запалена через повернення сечі назад. З часом це могло призвести до ушкодження нирки та, навіть, ниркової недостатності з втратою органу", — розповіли у медоб’єднанні.

Прооперувати хлопчика мали у 2022 році — у Херсоні, але завадило повномасштабне вторгнення та окупація міста. Тож увесь цей час хлопчик був на медикаментозній підтримці.

Майже два роки потому батьки привезли Матвія у львівську Лікарню Святого Миколая. Тут медики ухвалили рішення оперувати за допомогою робота Da Vinci.

"Операція називається гемінефректомія. Під час неї наші урологи та хірурги через невеличкі проколи обережно відділили судини правої нирки від хворої нижньої частини та видалили зайве. Виконати таке втручання без крововтрати та малотравматично команді наших фахівців допомогла роботична система Da Vinci", – кажуть у медоб’єднанні

Операція тривала дві години та пройшла успішно. За 5 днів після операції Матвій з батьками вже повернулися до Чернівців, куди родина переселилася через війну. Наразі Матвій потребує лише профілактичних обстежень.

Авторка: Яна Домбровська

На початок