Телескоп Hubble зняв народження наднової

Телескоп Hubble зняв народження наднової

Телескоп Hubble зняв народження наднової
. NASA

Космічний телескоп Hubble зафіксував смерть зірки та появу наднової у видимому діапазоні.

Серію знімків наднової з галактики NGC 2525 у сузір'ї Корма опублікували вчені.

"Ніякий земний феєрверк не може змагатися з цією надновою, в згасаючій слави відображеній телескопом Hubble", - розповів астрофізик Адам Рісс з Наукового інституту космічного телескопа і Університету Джона Гопкінса.

Вибух на відстані 70 мільйонів світлових років від Землі помітили у січні 2018 року. У лютому цього ж року Hubble розвернув ширококутну камеру в напрямку спалаху і почав робити знімки.

Телескоп продовжував фотографувати місце спалаху протягом року до лютого 2019 року, зафіксувавши розвиток наднової із зірки, що вибухнула, та процес її зникнення з видимого спектру.

Пікову яскравість наднової сфотографувати не вдалося, однак вона все ще сяяла, коли телескоп налаштували. У момент вибуху яскравість зірки перевищувала світло Сонця у 5 мільярдів разів.

Процес появи наднових допомагає астрофізикам визначати, як швидко розширюється Всесвіт. Визначивши яскравість зірки, вчені визначають відстань до неї. Це, у свою чергу дає можливість досліджувати властивості космічного простору.

Що відомо

  • Зірка Бетельгейзе, розташована в сузір'ї Оріона, на думку вчених, може стати надновою та вибухнути. Нещодавно астрономи спостерігали чергове падіння її яскравості та встигли сфотографувати це явище.
На початок