Уламки снарядів на згадку. Фермер з Миколаївщини розчищає поле від боєприпасів РФ. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Уламки снарядів на згадку. Фермер з Миколаївщини розчищає поле від боєприпасів РФ. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

На Миколаївщині підприємець і фермер Сергій Бєлік розчищає поля від російських снарядів та відновлює свій магазин. На території фермерського господарства лишилися уламки від боєприпасів, як нагадування про бої, що точилися тут.

Шматки заліза, які лежать у полі Сергія — це ніщо інше як уламки від російських снарядів, які лишилися після боїв. Поле потребує розчищення. Крім уламків лишилося чимало вирв.

"Їх треба засипати, це знову будемо втрачати час, гроші. Тут цілу машину чорнозему треба засипати. Збираємо гроші, складаємо спадщину сімейну. Брат, я", — розповідає чоловік.

Бєлік планує засіяти поле ярим ячменем. Проте під час бойових дій вціліли лише два трактори.

"Побито у нас на даний час три трактори. Розбитий ГАЗон. Що могли — повирізали на металолом. А що залишилось — будемо намагатися відремонтувати", — каже підприємець.

Про збитки від війни та плани на майбутнє Сергій Бєлік розповів кореспондентам Суспільного.

Що відомо про мінування територій України

У вересні 2023 року прем'єр Денис Шмигаль заявив, що жодна країна у світі після Другої світової війни не стикалася з таким мінним забрудненням, як Україна. Для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.

15 січня президент Володимир Зеленський заявив, що 174 тисячі квадратних кілометрів території України забруднені російськими мінами та боєприпасами, що не розірвалися.

На початок