Жителька Миколаєва Любов в’яже теплі речі для українських захисників. За неповних два роки повномасштабної війни Росії проти України, жінка спільно з подругами виготовила понад три тисячі шкарпеток.
Про допомогу Збройним силам України Любов розповіла кореспондентам Суспільного.
Містянка говорить, рукодільниця — зі шкільних років. Чотири роки тому долучилася до клубу "28 петель": виготовляла речі та іграшки, які передавала у школи-інтернати, а також людям з інвалідністю.
"Без цього ні дня. Це, якщо день не пов’язала, рідні кажуть: "Захворіла?" Деякі знайомі побачили, я не тільки в’яжу ввечері вдома, я в’яжу і їду у службовому автобусі на роботу, з роботи… Поки у черзі стояла до лікаря, то в’язала під кабінетом. Поряд люди казали: "Нерви заспокоюєте?" Кажу: "Ні, нерви у мене в порядку, хлопців утеплюємо", — пригадує майстриня.
Шкарпетки в'яжуть на замовлення військовослужбовців. Вироби з тонкої пряжі зручно одягати у берці, а з товстої — у гумові чоботи, пояснює Любов. Нитки обирають переважно темних кольорів.
"Моторошно за них. Мені запам’яталися одні очі, хлопець, мабуть, не місцевий був, десь може, з якогось передмістя. Каже: "Тьотю, а ви знаєте, що нас завтра туди, на передову відправляють?" Він так притиснув шкарпетки... Мабуть, йому не було, кому допомогти", — ділиться спогадами волонтерка Любов.
Наталя, подруга Любові, також в’яже шкарпетки українським захисникам. Готові вироби передають волонтерам, які відправляють їх на фронт.
"Я так думаю, що перші тижні це була допомога нам, така психологічна. В'язати й відчувати, що ти комусь можеш допомогти у цій ситуації розгубленості. Кожна, хто в’яже шкарпетки, водночас або молитву говорить, або заговори на здоров’я нашим хлопцям чи на погибель "оркам", — розповідає Наталя.
Любов долучилася до чернігівського проєкту "Найбільший в’язаний прапор", що зафіксували в Національному реєстрі рекордів України у 2022 році.
Відтоді жінка реалізувала й власний проєкт — прапор з архітектурою Миколаєва. Любов мріє подарувати його начальнику Миколаївської обласної військової адміністрації Віталію Кіму.
"Чомусь мені захотілося — власний проєкт. Так сталося, що вже доходиш до того віку, коли не чекаєш подарунків, а хочеться дарувати самому", — говорить Любов.
За власні гроші та за донати майстрині купують матеріали у секонд-хенді, а також отримують залишки пряжі від швейного виробництва.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.