Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери Чернівців

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери Чернівців

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери Чернівців Суспільне Буковина

На голову Чернівецької громади балотуватимуться 16 кандидатів. Серед них є чинні депутати міської та обласної рад, а також підприємці. Суспільне зібрало факти з їхньої біографії та політичної діяльності.

Перелік кандидатів надали у Чернівецькій міській територіальній виборчій комісії.

ОНОВЛЕНО: Василь Продан та Ілля Хочь зняли свої кандидатури з виборів мера.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Юрій Бурега — заступник мера Чернівців. Має вищу освіту політолога.

Політична діяльність. Бурега балотується від партії ВО "Батьківщина". Є чинним депутатом фракції "Батьківщина" у міській раді — у 2015 році його обрали на окрузі в мікрорайоні Садгора.

Раніше був головою Садгірської райради в місті, а після її ліквідації балотувався в народні депутати від партії "Батьківщина", втім не пройшов.

Впродовж чинного скликання Бурега пропустив лише один сесійний день. Був співавтором проєкту рішення щодо заборони проведення ЛГБТ-заходів у місті. Підтримував приєднання сіл Чорнівка та Топорівці до Чернівецької громади. Голосував за відставку міського голови Олексія Каспрука.

Гроші. У 2019 році Юрій Бурега задекларував понад 250 тисяч гривень зарплати, збережень не має.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівЧернівецький промінь

Володимир Дідух-Кобзар — підприємець. Народився в Івано-Франківській області, проживає у Чернівцях.

Політична діяльність. Дідух-Кобзар — самовисуванець. У 2002 році балотувався до Верховної ради за списком партії "Всеукраїнське об'єднання християн", втім не пройшов. У 2006 році став депутатом Чернівецької міської ради від цієї ж партії.

У 2017 році проголосив себе народним "бургомістром" Чернівців. Відтак ходив на сесії міської ради, блокував трибуну, його виводили та навіть виносили з міської ради. Він оголошував про відсторонення Олексія Каспрука з посади міського голови та хотів "перейняти" його повноваження. Згодом Дідух-Кобзар анонсував самоспалення.

У 2019 році балотувався самовисуванцем у нардепи за округом з центром у Чернівцях. Під час кампанії використовував символіку партії "Слуга народу", а також зареєстрував однойменну громадську організацію. У коментарі ГМ "Опора" сказав, що не бачить в цьому жодного порушення, адже вважає себе "справжнім слугою народу".

Гроші. У своїй декларації вказав, що не має нерухомості, авто, грошей та джерел доходу.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Віталій Другановський вивчав економіку в Придністровському національному університеті у Молдові, а також юриспруденцію у Буковинському університеті. Працював на виробництві панчішно-шкарпеткових виробів "Мальва" в Чернівцях. Протягом десяти років був майором податкової міліції області. Опісля звільнення займався підприємництвом – ресторанним бізнесом та доставкою їжі.

Політична діяльність. Другановський — кандидат у мери від "Слуги Народу". У 2019 році Віталія Другановського призначили головою обласного осередку партії. Він провів дві передвиборчі кампанії на Буковині – президентську та парламентську. До цих місцевих виборів жодного разу не балотувався.

Коли Кабмін погодив рішення про призначення головою облдержадміністрації Сергія Осачука, Другановський поширював дописи, в яких Осачука називали “скандальним контрабандистом”, згодом їх видалив. "Чомусь вважають, що керівник штабу повинен очолити ОДА. Я був готовий, водночас місцеві вибори – не менш важливі", – каже Другановський зараз.

Гроші. За 2019 рік дружина Другановського задекларувала три автомобілі у власності чоловіка. Авто марки Subaru 2018-го року випуску за майже мільйон гривень подружжя придбало у листопаді минулого року. Минулоріч Лілія Другановська отримала 160 тисяч гривень зарплатні, її чоловік – понад 75 тисяч від продажу рухомого майна та дохід від підприємництва.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівЦВК

Василь Дутчак народився у Сторожинецькому районі. Закінчив Одеський технологічний інститут харчової промисловості. Був директором молокозаводу до 2004 року. Згодом став директором державної екологічної інспекції.

Політична діяльність. Дутчак балотується від партії "Наш край".

Був членом комуністичної партії. В інтерв'ю виданню "Букінфо" сказав, що "ті часи його виховали". Після розформування партії займався бізнесом. У тому ж інтерв'ю розповів, що став членом "Партії регіонів" у 2001 році, обрав цю парію, бо там була "дисципліна і відповідальність".

У 2005 році балотувався до парламенту, був №290 у списку "Партії регіонів". У 2010 році виграв місцеві вибори та став членом фракції партії у міській раді. У 2015 році балотувався до міськради від партії "Рідне місто".

Віталій МихайлішинFacebook/Галина Жук

Галина Жук працює керівницею відділення ОТП Банк.

Політична кар'єра. Жук – самовисуванка. У 2019 році балотувалась на позачергових парламентських виборах від політичної партії "Сила і Честь" на окрузі з центром у Чернівцях. Посіла одинадцяте місце.

Гроші. Володіє квартирою та легковою автівкою. За 2019 рік задекларувала майже 400 тисяч гривень зарплати.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Олексій Каспрук — відсторонений міський голова Чернівців.

Каспрук закінчив Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ. Вивчав інформаційний менеджмент в Ньюпортській бізнес-академії в Нідерландах. У 2006 році став керівником комунального підприємства "Містобуд". Звільнився у 2011 році.

Політична діяльність. Балотується від політичної партії "Пропозиція".

До обрання депутатом міськради Каспрук працював радником нардепів Миколи Федорука та Арсенія Яценюка. Став депутатом у 2010 році, балотувався від "Фронту змін". Був одним з тих, хто не підтримав відставку мера Миколи Федорука.

У 2014 році на позачергових мерських виборах його висунула партія "Батьківщина". У 2015 році балотувався в мери як самовисуванець. Двічі переміг. У міській раді не мав власної фракції.

У 2018 році Каспрука відсторонили від обов'язків міського голови. За проєкт рішення, який зареєстрував секретар міської ради Василь Продан, проголосували 29 депутатів. Каспрук оскаржив це рішення у суді, однак уже через рік його повторно відсторонили — Верховний Суд повернув справу на повторний розгляд.

Гроші. Згідно з декларацією Каспрука, він не має автівки та нерухомості. Проживає у квартирі дружини, вона є приватною підприємицею. За період мерства його зарплата зросла майже втричі. Найбільшу суму він отримав у 2019 році — 486 тисяч гривень. За вимушені прогули через відставку йому виплатили компенсацію.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівАСС

Сергій Качмарський має професійно-технічну освіту. Є головою громадської організації "Федерація паурліфтингу в Чернівецькій області" та "Ні наркотикам".

Політична кар'єра. Качмарський — кандидат від політичної партії "Побратими України"

У 2015 році балотувався до Чернівецької міськради від партії "Авто-майдан". Не був обраний. Згодом партію перейменували на "Побратими України", Качмарський став головою обласної партійної організації.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Роман Клічук — підприємець. Вищу медичну освіту здобув у Чернівецькому медуніверситеті. Як розповів в інтерв’ю виданню "Версії", після закінчення університету почав їздити за кордон, продавати господарські товари. У 1998 році заснував свою першу компанію. Навчався в Києво-Могилянській бізнес-школі. Понад 20 років є власником компанії "Рома", яка займається оптовою торгівлею та володіє фірмою "Гойра груп", що об’єднує декілька ресторанів міста.

Політична кар'єра. Балотується від політичної партії "Єдина Альтернатива".

У 2006 році став депутатом Чернівецької облради від "Батьківщини".

У 2015 році кандидат в депутати від "Народного контролю" Андрій Олійник сказав, що Клічук фінансово підтримує партію. Водночас у звітах виборчого фонду, який партія оприлюднила, його не було серед донорів.

У квітні 2016 року Клічук став членом виконавчого комітету. На цю посаду його делегував “Клуб підприємців Буковини” за пропозицією міського голови Олексія Каспрука. У березні 2018 року він добровільно вийшов з його складу.

У квітні 2018 року став членом політичної партії "Самопоміч". У 2019 році Роман Клічук посів соте місце у списку партії на парламентських виборах.

У грудні 2019 року в інтерв’ю виданню "Версії" сказав, що не хоче займатись політикою: "Це не моє. Не можуть всі бути політиками. Мені не подобається просити за себе… Не уявляю собі, як ходити... і агітувати за себе".

Гроші. У своїй останній декларації за 2018 рік дружина підприємця Лариса Клічук вказала будинок у спільній власності з чоловіком, його вартість станом на 2012 рік складала один мільйон сімсот тисяч гривень. Також задекларувала автомобіль чоловіка марки Peugeot.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівFacebook\Юрій Ковалець

Юрій Ковалець — голова громадської організації "Спільними зусиллями захистимо Чернівці".

У 2019 році Ковалець перекривав рух вантажівок вулицею Хотинською.

Політична діяльність. Балотується як самовисуванець.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Василь Максимюк — підприємець. Здобув вищу економічну освіту в Чернівецькому торговельно-економічному інституті. Протягом одинадцяти років керував ринком "Буковинський". У 2011 році виконував обов’язки директора "Калинівського ринку".

Півтора місяця воював на Сході України в 2014 році. Під час обстрілу блокпоста у Луганській області травмував коліно, відтак повернувся на лікування.

Політична діяльність. Балотується від політичної партії "Європейська солідарість".

Двічі був депутатом міської ради від партії "Наша Україна". У 2015 балотувався від БПП "Солідарність" та очолив фракцію партії в міськраді. У 2010 році балотувався в мери Чернівців, набрав менше 5% голосів виборців.

Василь Максимюк, як і решта депутатів від "БПП", відмовився брати участь у голосуванні за відставку міського голови Олексія Каспрука. Водночас критикував Каспрука за небажання знаходити компроміс з депутатами.

Максимюк був проти, щоб місто брало кредит в 150 мільйонів гривень на ремонт доріг. Є співавтором проєкту рішення про заборону проведення в місті заходів ЛГБТ-спільноти. У коментарі Суспільному сказав, попри те, що його партія орієнтується на європейські цінності, зокрема, рівність, він підтримує “традиційний християнський” уклад сім’ї.

Гроші. За 2019 рік Василь Максимюк спільно з дружиною заробив приблизно мільйон гривень доходу. Більшу частину отримала дружина-підприємиця. Депутат задекларував понад 80 тисяч гривень зарплати та подарунок від матері за майже пів мільйона гривень. У власності сім’я має сім земельних ділянок, квартиру та житловий будинок у Годилові. За даними руху Чесно, у 2017 році Василь Максимюк був одним з трьох найбільших землевласників серед депутатів міської ради.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Віталій Михайлішин — підприємець. Має вищу юридичну освіту. Є директором фірми "Торговий дім "Гомель скло", яка продає будівельні матеріали та обладнання для сантехніки.

Політична діяльність. Балотується від політичної партії "Команда Михайлішина". Є чинним депутатом міської ради від фракції "Рідне місто".

Був членом "Партії регіонів". У 2010 році від цієї політсили Михайлішина вперше обрали депутатом міськради. У грудні того ж року став секретарем ради за поданням мера Миколи Федорука. Коли Федорука відправили у відставку, Михайлішин став в.о. міського голови. Він керував містом протягом трьох років.

Коли активісти вимагали у Михайлішина відповісти, чи підтримує він дії Януковича вже після побиття студентів в Києві, сказав: "Так, я за президента Януковича. Так, я член "Партії регіонів". Не виходжу з партії, мені не соромно". На запитання Суспільного, чи не шкодує про ці слова зараз, Михайлішин відповів: "Я не підтримував Януковича, я не підтримував насильство".

У лютому 2014 року депутати достроково припинили повноваження секретаря Віталія Михайлішина, а в травні — його депутатські повноваження. Того ж року він знову програв Федоруку на виборах до Верховної ради, а пізніше — Олексію Каспруку на позачергових та чергових виборах міського голови. Тоді обіцяв виконати сім соціальних ініціатив — вдвічі знизити ціну на хліб для малозабезпечених, зробити знижки в комунальних аптеках та запровадити соціальні проїзні.

У 2019 році Михайлішин втретє балотувався до парламенту від партії "Опозиційна платформа — За життя". Зайняв третє місце, набравши майже 13% голосів.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Василь Продан — підприємець. Має вищу освіту за спеціальністю "Міжнародна економіка".

Політична діяльність. Балотується від партії "Рідне місто".

Є секретарем Чернівецької міської ради, в.о. міського голови. Продан був автором проєкту рішення про відставку міського голови Олексія Каспрука.

Після відставки Каспрука Продан призначив на посади керівників департаментів трьох депутатів міської ради — Володимира Бешлея, Віталія Гавриша та Миколу Собка.

Продан ініціював позов до Кабміну через карантинне зонування та приналежність Чернівців до "червоної" зони. Підтримав проєкт рішення щодо кредиту в 150 мільйонів гривень на ремонт доріг.

Гроші. У 2019 році Василь Продан заробив приблизно шість мільйонів гривень — продав нежитлове приміщення площею в понад 2500 квадратних метрів. Ще 150 тисяч гривень зарплатні отримав у міській раді. У власності його сім’ї є три квартири в Чернівцях та дві — у Києві, а також три автівки марки Toyota. Разом з дружиною Продан задекларував 730 тисяч доларів, майже 500 тисяч євро та 7 мільйонів гривень готівкою.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Олександр Фищук — ексголова Чернівецької ОДА. Народився у Кіцманському районі. Має дві вищі освіти — фізика та економіста.

Політична діяльність. Балотується як самовисуванець.

Фищук протягом семи років був головою Кіцманської райдержадміністрації. Пізніше очолював Державну податкову адміністрацію Чернівецької області.

У 2010 році став депутатом Чернівецької обласної ради від партії "Фронт змін". У 2012 році став народним депутатом від партії "Батьківщина" від одномандатного округу з центром у Сторожинці.

У 2015 році президент Порошенко призначив Фищука головою Чернівецької облдержадміністрації. У 2018 році Фищук написав заяву на звільнення за власним бажанням. Спочатку в коментарі Суспільному сказав, що не може постійно бути головою ОДА, оскільки ця посада не передається за спадком. Пізніше на засіданні Чернівецької облради заявив, що написав заяву під тиском.

У 2019 році брав участь на виборах до Верховної ради від партії "Сила і честь".

Гроші. Фищук є власником двох земельних ділянок та легкової машини. За 2019 рік задекларував понад 100 тисяч гривень пенсії.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівБукІнфо

Ілля Хочь є директором чернівецької благодійної єврейської громади "Мір'ям". Засновник підприємства "Калібр". Є почесним консулом Латвійської республіки у Чернівецькій області.

Політична діяльність. Балотується як самовисуванець.

До цьогорічних місцевих виборів балотувався шість разів. Востаннє — у 2015 році до Чернівецької міської ради від ВО "Батьківщина". Тричі був депутатом.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівАСС

Руслан Цаплюк народився у Хотинському районі. Власник готельно-ресторанного комплексу "Мрія".

Політична діяльність. Балотується від політичної партії "Сила і Честь".

У 2014 році балотувався від "Радикальної партії Олега Ляшка" до парламенту на окрузі з центром у Хотині. Не був обраний.

Чинні депутати та підприємці: що відомо про 16 кандидатів у мери ЧернівцівСуспільне Буковина

Михайло Яринич має вищу освіту лікаря-уролога. Працював заступником головного лікаря приватної клініки “Моя сім’я” та головним лікарем “Клініки Санте”. Займається продажем фармацевтичних товарів.

Політична діяльність. Балотується від політичної партії "Народний контроль".

Яринич очолює фракцію “Народний контроль” у Чернівецькій міській раді.

Став депутатом міської ради у 2015 році від “Народного контролю”.

Михайло Яринич голосував за відставку міського голови Олексія Каспрука. У коментарі телеканалу ТВА сказав, що прийняти це рішення його “спонукала громада”.

У 2019 році Яринич балотувався до Верховної ради, був самовисуванцем по округу з центром у Чернівцях. Зайняв сьоме місце.

Яринич підтримав петицію про заборону заходів ЛГБТ-спільноти в Чернівцях. Представник Уповноваженого з прав людини назвав її дискримінаційною та юридично нікчемною.

Під час карантину Яринич зареєстрував проєкт рішення про звільнення підприємців від оподаткування, депутати його підтримали. Також ініціював виділення п’яти мільйонів гривень з міського бюджету на доплати медпрацівникам, які лікували інфікованих.

Гроші. Михайло Яринич за 2019 рік задекларував майже мільйон гривень доходу, дружина — понад 80 тисяч заробітної плати в медичному університеті. Готівкою зберігають півтора мільйона гривень, понад 40 тисяч доларів та майже 10 тисяч євро готівкою. Має у власності авто.

Що відомо

  • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди