"Знаходили гільзи в класах": як відновлюють Дорогинський ліцей на Чернігівщині

"Знаходили гільзи в класах": як відновлюють Дорогинський ліцей на Чернігівщині

Три класи, які згоріли під час російської окупації, 37 прострелених вікон та 59 внутрішніх дверей відновили впродовж 2023 року у Дорогинському ліцеї, що на Прилуччині. У лютому-березні 2022 через це село рухалися колони російської техніки. Як розповіла Суспільному директорка школи Раїса Дегтяренко, всі роботи профінансували три благодійні організації.

"Знаходили гільзи в класах. Були пошкоджені стіни, повністю прошиті в деяких кабінетах. Були враження, емоції болісні. Ми пережили це. У квітні (2022 рік, — ред.) ми своїми силами прибрали, наскільки це можливо, вивезли все згоріле. А в травні вже завітали до нас представники «SavED» і почали ми налагоджувати зв’язки".

Директорка школи Раїса Дегтяренко. Дорогинський ліцей на Чернігівщині
Директорка школи Раїса Дегтяренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Такий вигляд у березні 2022 року мав один з навчальних кабінетів.

Один з класів ліцею у березні 2022 року. Дорогинський ліцей на Чернігівщині
Один з класів ліцею у березні 2022 року. ФОТО: Раїса Дегтяренко

"Пішло загоряння на один та інший бік. Кабінет англійської мови вигорів більше, української мови трішки менше, але все одно не придатні були для використання", — розповіла Раїса Дегтяренко.

Крім згорілих класів у закладі були прострелені або пошкоджені 37 вікон та частина даху.

Так виглядав один з класів ліцею у березні 2022 року
Так виглядав один з класів ліцею у березні 2022 року. ФОТО: Раїса Дегтяренко

Для відновлення закладу в Ічнянській міській раді за 90 тисяч гривень розробили кошторисну документацію. У лютому-березні 2023 року коштом Ротарі клуб "Київ-Столиця" в закладі замінили 13 вікон та 24 склопакети. Від серпня до грудня (2023 року, — ред.) тривала активна фаза ремонтів трьох згорілих класів. Це профінансували у фонді "Сміливі". Вони ж замінили 59 внутрішніх дверей.

Відремонтований клас англійської мови у Дорогинському ліцеї на Чернігівщині
Відремонтований клас англійської мови у Дорогинському ліцеї на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Бригад дуже багато було. Вирівнювали підлогу. На сьогодні у кабінеті англійської мови, української мови облаштовані робочі місця для 18 учнів", — розповіла директорка.

Меблями та комп’ютерною технікою відремонтовані класи забезпечили у благодійному фонді "SavED". На це пішло 2,5 мільйона гривень. Нині, каже директорка, що заклад відновили на 95%. Під час ремонтів навчання тут не припинялося.

"Закінчили 2021-2022 рік в онлайн режимі. З першого вересня вже 2023 року пішли на змішаний формат навчання: з 19 вересня навчалися онлайн, а потім вийшли на очне навчання. Цей навчальний рік ми повністю навчаємося в очному режимі".
"Знаходили гільзи в класах": як відновлюють Дорогинський ліцей на Чернігівщині
Як відновлюють Дорогинський ліцей на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Для відновлення школи Ічнянська громада підписала угоду з Європейським інвестиційним банком на понад 25 мільйонів гривень. Ще майже шість мільйонів за умовами проєкту як співфінансування мають додати із місцевого бюджету. За ці гроші в Дорогинському ліцеї передбачений капітальний ремонт даху, утеплення фасаду, облаштування підмостки.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок