У Бундесвері вважають, що Україна здатна перемогти Росію

У Бундесвері вважають, що Україна здатна перемогти Росію

Крістіан Фройдінг
Голова Спецштабу по Україні в Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг. Фото: з сайту Бундесверу

Голова Спецштабу по Україні в Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що у Бундесвері оптимістично налаштовані щодо можливостей ЗСУ завдати поразки армії РФ з огляду на ту зброю, яку вони отримують від партнерів.

Про це Крістіан Фройдінг сказав в інтерв’ю радіо RND.

"Ми впевнені в тому, що можуть зробити українські Збройні сили, тому що впевнені в цінності нашої підтримки, в єдності партнерів України, які працюють, щоб досягти результату, якого ми всі хочемо", — сказав Фройдінг.

Він звернув увагу на те, що обидві сторони ведуть інтенсивні дії й подекуди воюють за кожен метр – піхотою і танками, безпілотниками, артилерією, а також далекобійними засобами проникнення вглиб території противника, щоб знищити його матеріально-технічні можливості та керівні центри.

Водночас прикрашати ситуацію з браком боєприпасів у ЗСУ генерал не став і визнав, що це є критичним моментом і головним питанням підтримки Заходу. Однак зауважив, що не лише цифри відіграють роль.

"Більшість систем, які зараз використовує Україна, набагато точніші за своєю ефективністю, ніж російські. Це також означає, що вам потрібно менше боєприпасів. І лише з Німеччини цього року ми, мабуть, зможемо збільшити поставки артилерійських боєприпасів більш ніж удвічі. Однак, постачання боєприпасів залишається центральним питанням підтримки з боку Заходу", — сказав Фройдінг.

Коментувати дискусію навколо крилатих ракет Taurus генерал не став, але зазначив, що жодна окрема система зброї не є "срібною кулею та не змінює правил гри".

"Більш важливим є те, що військове керівництво використовує те, що має у своєму розпорядженні, розумно поєднуючи та враховуючи варіанти противника. Це те, що створює військовий успіх, а не через символічно заряджену нібито чудо-зброю. Набагато важливішим є довгостроковий структурований розвиток українських Збройних сил, до якого ми зараз приступаємо. І тут Німеччина бере на себе провідну роль в одному з центральних засобів протиповітряної оборони", — сказав Фройдінг.

Також генерал вважає, що Україні потрібна мобілізація для поповнення втрат на полі бою та відновлення бойових підрозділів.

"Україні, безумовно, доведеться мобілізувати більше солдатів – хоча б через цифри втрат, наскільки ми можемо судити", — сказав він.

Голова Спецштабу по Україні зазначив, що мобілізація також необхідна, оскільки деякі з підрозділів Сил оборони перебувають на фронті вже 24 місяці і їх доведеться відновлювати.

"Тип і масштаби мобілізації зараз обговорюють в Україні. Це політичний і соціальний переговорний процес, в якому демографічна ситуація в Україні також відіграє певну роль", – сказав генерал і підкреслив, що у контексті мобілізації українці повинні приділяти багато уваги й економічній життєздатності держави.

Він додав, що у Німеччині спостерігають за дискусіями між військовим і політичним керівництвом України в аспекті можливих планів зміни головнокомандувача ЗСУ, що є ознакою демократичної держави.

Водночас за його словами, у ФРН "бажають Україні зберегти ту єдність, яка зробила її сильною у захисті своєї країни в останні місяці та роки, адже в довгостроковій перспективі це (непорозуміння в керівництві — ред.) не приносить користі оборонним зусиллям".

На запитання, коли закінчиться війна, Голова Спецштабу по Україні відповів: "Це закінчиться, коли Україна її виграє".

"Територіальна цілісність і суверенітет України мають залишатися керівним принципом політичних дій", — додав Фройдінг.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.

На початок