Умови для російських в'язнів, яких амністували задля війни в Україні значно погіршилися — ВВС

Умови для російських в'язнів, яких амністували задля війни в Україні значно погіршилися — ВВС

російський військовий
Армія РФ. Фото: з сайту ГУР

Росія вже понад рік звільняє в’язнів з тюрем аби продовжувати війну в Україні. Спершу, пропонували їм помилування та свободу за шість місяців служби, навіть якщо вони були засуджені за насильницький злочин.

Про це йдеться у розслідуванні ВВС.

Масовий набір в'язнів розпочався влітку 2022 року, ним керував Євген Пригожин. Деякий час після початку такої мобілізації, ці умови дійсно працювали. Утім, за нею — ув'язнені були в більш привілейованому становищі, ніж звичайні солдати. Це викликало бунт серед мобілізованих та їхніх родин. Тепер нові умови для ув’язнених є значно суворішими.

ВВС зазначає, що переглядаючи повідомлення в чатах і спілкуючись з бійцями та родичами, може підтвердити, що війська Storm V зараз несуть службу вздовж лінії фронту, від Запоріжжя на півдні України до Бахмута на сході.

Жінка одного з ексув'язнених розповідає, що її чоловіка завербували в один із загонів "Шторм V" на початку осені 2023 року.

За її словами, контракт чоловіка із Міноборони Росії укладено на рік, а не на пів року, як у попередніх полонених. Утім, навіть коли цей термін спливе — він муситиме служити далі і не зможе відразу поїхати додому, оскільки контракт "автоматично продовжать".

"Якщо ви підпишетеся зараз, будьте готові померти", — пише чоловік на ім’я Сергій у чаті для колишніх російських полонених, які воюють в Україні.

За словами чоловіка, з жовтня перебуває у складі нової форми армійської частини під назвою "Шторм V", куди тепер зараховують засуджених.

"Раніше ви могли відвоювати всього шість місяців. Але тепер ви повинні дотягнути до кінця війни", — написав він.

В'язні на війні в Україні

Першим залучати увʼязнених до своїх підрозділів для участі у війні в Україні почав власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Він особисто їздив по російських колоніях та вербував вʼязнів.

Центр національного спротиву повідомляв, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

Пізніше до такої тактики вдалося і Міноборони РФ – зʼявилися нові штурмові роти "Шторм-Z". Такі підрозділи мають погане забезпечення та оснащені старою зброєю.

На початок