Перейти до основного змісту
"Заклад використовували для потреб фронту". Що відомо про пекарню в окупованому Лисичанську та обстріл

"Заклад використовували для потреб фронту". Що відомо про пекарню в окупованому Лисичанську та обстріл

Пекарню у Лисичанську, про обстріл якої 3 лютого заявили у терористичному угрупованні "ЛНР", окупанти використовували у своїх цілях. Після захоплення міста там налагодили випічку хліба для окупаційних військ, також там окупанти проводили наради.

Про це Суспільному Донбас розказали у Лисичанській міській військовій адміністрації.

Що відомо про обстріл Лисичанська 3 лютого

Вдень 3 лютого ватажок терористичного угруповання "ЛНР" Віктор Пасічник заявив про обстріл пекарні у Лисичанську, звинувачуючи в обстрілі українську армію. Він стверджує, що загинули 28 людей.

Українська сторона офіційно не коментувала ці заяви. Суспільне намагалось отримати коментарі ЗСУ та ГУР МО, втім відповіді на момент публікації не отримало.

Заклад окупанти називають пекарнею, заявляючи, що це цивільний об’єкт. Як розказали Суспільному місцеві — переселенців з Лисичанська — за одним із відео, що опублікувало МНС РФ у Telegram, вони упізнали заклад — ресторан під назвою "Adriatic", який був розташований на околиці, що в бік Лисичанського нафтопереробного заводу.

У Лисичанській міській військовій адміністрації сьогодні Суспільному Донбас розказали, що пекарня у цьому місці почала функціонувати вже після окупації міста.

"Дійсно в тому приміщені була пекарня. Її обладнали для потреб фронту".

"Заклад, про який йде мова, окупанти використовували в своїх цілях. В ньому вони харчувались й проводили наради. Пекарня почала функціонувати вже після окупації міста. Її запустили, аби випікати хліб для фронту", — розказали нам в Лисичанській міській адміністрації.

Сьогодні у Telegram-каналах опублікували список нібито тих, хто загинув. За інформацію від місцевих жителів, які нині виїхали з міста, у списку є прізвище власника закладу — місцевого бізнесмена, який мав у Лисичанську також магазини. Крім того, місцеві впізнали прізвище чоловіка, який працював у "податковій", створеній окупантами у місті.

"Прильот був в той час, як окупанти зібрались там. Той список загиблих, що гуляє по мережі інтернет, складають здебільшого колаборанти, як, наприклад, Фірсов, який в березні перейшов на сторону окупантів", — додали у Лисичанській МВА.

Пропагандистське агентство "ТАСС" посилаючись на першого заступника постійного представника РФ під час всесвітньої організації Дмитра Полянського повідомило, що Росія запросила проведення термінового засідання РБ ООН у зв'язку з обстрілом ЗСУ Лисичанська 6 лютого.

Що відомо про окупацію Лисичанська

3 липня 2022 року ЗСУ відійшли з міста. Наразі Лисичанськ перебуває в окупації російськими силами.

Лисичанськ — місто, де дислокуються підрозділи окупаційної армії, розповідав влітку 2023 року начальник Лисичанської міської військової адміністрації Валерій Шибіко. "Лисичанськ російські окупанти використовують, як військову базу. Вони закривають квартали у місті, аби ЗСУ не мали розуміння, де є скупчення техніки та військових російських військ", — пояснював він.

Тиждень тому, 26 січня, як повідомляв начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор, окупанти знову закрили в'їзд у Лисичанськ для всіх, окрім містян.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок