Реорганізацію ТНУ відклали: Бортняк розповів деталі

Реорганізацію ТНУ відклали: Бортняк розповів деталі

Ексклюзивно
Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського
Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. Фото: Суспільне Крим

Реорганізацію ТНУ ім. В. І. Вернадського шляхом приєднання до Києво-могилянської академії відклали. Мінреінтеграції залишили університет працювати у такому вигляді, в якому він є, але з певними пропозиціями з розвитку стратегії, створення центру, більше "кримськості" та більше кримських студентів.

Про це повідомив ректор Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Валерій Бортняк у коментарі Суспільне Крим.

На зустрічі були присутні представники Мінреінтеграції, МОН, Києво-Могилянської академії та Представництва президента України в АРК та 50 людей з ТНУ.

За словами ректора ТНУ, вони відстояли свою позицію щодо реорганізації фактами та документами щодо дій МОН.

"Рішення було такого плану — залишити ТНУ працювати в такому вигляді, в якому він є, але з певними пропозиціями: з розвитку стратегії, створення центру, більше "кримськості" й більше кримських студентів. Але ми відстояли свою точку зору, я всім подякував і ми на добрій ноті розійшлися. Протокол чекаю на руки. Реорганізацію відклали. Це рішення завуальоване. Я розумію, що вони будуть чіплятися до мене, але будемо відбиватися далі як можемо", — розповів він.

Бортняк додав, що вже створено кримський центр.

Що відомо про реорганізацію ТНУ ім. В. І. Вернадського

24 січня 2024 року працівники ТНУ провели пресконференцію, на якій заявили, що вони проти приєднання до Національного університету "Києво-Могилянська академія". Інформація про це зʼявилась у ЗМІ раніше.

В Міністерстві освіти і науки на запит Суспільного відповіли, що умови приєднання нині у процесі погодження. Кажуть у наказі Кабміну буде передбачено забезпечення безперервного навчання студентів ТНУ, перехід викладачів до обʼєднаного закладу та створення кримських студій в НаУКМА.

Скорочення кількості університетів анонсував Міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Пояснює це зниженням демографічних показників у країні. Обʼєднувати виші планують планують поступово. За словами заступника міністра освіти Михайла Вінницького, зі 140 вишів планують залишити близько сотні.

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського в Криму та в Києві

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського заснували у 1918 році у Сімферополі. Академік Володимир Вернадський очолив університет у 1920-му році. ТНУ був провідним вищим навчально-науковим закладом Кримського півострова. З імʼям кримського вишу повʼязані видатні громадські діячі, вчені та педагоги, зокрема й лауреати Нобелівської премії Ігор Тамм та Ілля Франк. А також академік Володимир Вернадський, який очолив університет у 1920-му році.

Радянська влада реорганізувала вищий навчальний заклад у Кримський університет імені М. В. Фрунзе, ліквідувала деякі факультети та зменшила його фінансування.

У серпні 1999 року університету повернули статус національного та історичну назву.

Окупувавши Крим російська влада знову реорганізувала ТНУ в так званий Кримський федеральний університет імені В. І. Вернадського та розпустила факультет української філології та українознавства.

Вже 2016-го, на базі Академії муніципального управління, ТНУ офіційно поновив свою роботу в Києві. Тоді він вперше розпочав вступну кампанію для студентів вже на материковій частині країни. Зокрема, в перший рік роботи у столиці в університет вступили 236 студенти. А близько 30% викладацького складу, після окупації півострова, вирішили продовжити свою професійну діяльність саме в українському ВНЗ. За цей час університет випустив понад 5000 випускників.

14 жовтня 2023 року Таврійський Національний університет відзначив 105-річчя існування закладу, який, за словами ректора Валерія Бортняка, протягом століття став свідком важливих змін та перетворень.

Серед випускників ТНУ, зокрема й Представниця президента в АР Крим Таміла Ташева, український журналіст та військовослужбовець Павло Казарін, заступник директора Українського інституту Алім Алієв, експолітвʼязень й загиблий військовослужбовець Геннадій Афанасьєв та бранці Кремля Нурі Прімов і Олександр Кольченко, яким Федеральна служба виконання покарань відмовляла в організації освітнього процесу під час терміну їхнього увʼязнення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок