Німеччина тестує 4-денний робочий тиждень

Німеччина тестує 4-денний робочий тиждень

Робота офіс комп'ютер ноутбук
Робота в офісі, ілюстративне фото. Фото: unsplash

З 1 лютого в Німеччині працює пілотний проєкт, у якому 50 компаній тестують 4-денний робочий тиждень з однаковою оплатою праці.

Про це пише телемережа ProSieben та служба новин Tagesschau.

50 компаній з різних галузей розпочали експеримент із впровадження чотириденного тижня. Потім Університет Мюнстера проведе наукову оцінку проєкту.

В інтерв'ю Tagesschau Лаура Венц, професорка психології праці та менеджменту в Університеті Леуфана, сказала: є докази, що завдяки чотириденному тиждню в людини з'являється високий рівень задоволення, краще здоров’я і кращий баланс між роботою та особистим життям.

Минулого року в Німеччині опитали 3 тисячі працівників. Соцдослідження було проведене на замовлення головної організації фондів медичного страхування компаній. Воно показало, що більшість з респондентів хотіли б відмовитися від 5-денного робочого тижня. Як серед молоді, так і серед працівників у віці 30 років і старше, більшість людец — близько 52% — виступили за чотириденний робочий тиждень.

В опитуванні, проведеному Фондом Ганса Беклера, який пов'язаний із профспілками, близько 81% респондентів відповіли, що хотіли б чотириденний робочий тиждень. Трохи менш як 73% заявили, що вони хотіли б лише скорочення робочого часу зі збереженням заробітної плати.

Скорочений робочий тиждень в інших країнах Європи

У 2021 році уряд Іспанії погодився з пропозицією лівоцентричної партії Más País дозволити компаніям тестувати чотириденний робочий тиждень.

4-денний робочий тиждень вже успішно протестувала Велика Британія. У 2022 році 61 компанія з приблизно 2 900 працівниками протягом шести місяців працювала 4 дні на тиждень. Згодом 56 компаній вирішили залишити цю модель на певний час. Згідно з дослідженням, працівники стали більш врівноваженими та здоровими, а продуктивність зросла.

У 2022 році також уряд Бельгії погодився із реформою трудового законодавства, що передбачає можливість запровадження чотириденного робочого тижня за певних умов.

На початок