Польща продовжила прикордонний контроль зі Словаччиною через нелегалів

Польща продовжила прикордонний контроль зі Словаччиною через нелегалів

Кордон, Польща, Словаччина
Стовб на кордоні з Польщею. Ілюстративне фото: Міністерство внутрішніх справ Польщі

Польща продовжила посилений контроль на кордоні з Словаччиною від 2 лютого до 2 березня, аби захистити країну від нелегальних мігрантів.

Про це йдеться у заяві Міністерства внутрішніх справ Польщі.

Прикордонний контроль досі здійснюється лише на в’їзді зі Словаччини до Польщі та не зосереджується на туристичному потоці, додали у відомстві.

Загалом кордон між цими країнами можна перетнути у 17 автомобільних, 3 залізничних та 2 пішохідних пунктах пропуску.

"В особливо обґрунтованих випадках начальник Прикордонної служби може дати згоду на перетинання державного кордону особами та транспортними засобами в інших місцях", — йдеться у заяві.

Проблеми Європейського Союзу із мігрантами

На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.

На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.

Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС. Для цього постпреди країн Євросоюзу досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.

Угода передбачає, що такі держави, як Італія, які приймають багато мігрантів із Середземномор'я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.

Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували "проти" угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.

23 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна планує запровадити постійний контроль на кордоні з Польщею та Чехією, аби зупинити нелегальну міграцію.

6 вересня очільник уряду Словаччини Людовіт Одор заявив, що влада країни відділить майже 500 військовослужбовців, щоб допомогти поліції контролювати зростаючий потік мігрантів, які перетинають кордон з боку Угорщини.

На початок