Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що потрібна масова депортація нелегальних мігрантів. Лише за вересень до ФРН прибули 21 тисяча нелегальних мігрантів.
Про це пише німецьке видання DW.
У вересні до Німеччини нелегально в'їхали 21 366 людей — такі дані Федеральна поліція Німеччини опублікувала в суботу, 21 жовтня. Це найвищий місячний показник з лютого 2016 року, коли у розпал міграційної кризи до ФРН в'їхали 25 650 нелегалів.
За даними поліції, останні сім місяців приплив нелегальних мігрантів до ФРН стабільно зростає. Загалом із січня по вересень до Німеччини незаконно в'їхали 92 119 людей. Якщо ця тенденція продовжиться, то показник 2016 року — 112 000 осіб — буде перевищений.
Лідери трьох партій правлячої коаліції зустрілися в Берліні, щоб обговорити проблему з нелегальною міграцією.
"Ми маємо нарешті депортувати у великих масштабах тих, хто не має права залишитися в Німеччині", — сказав Шольц тижневику Der Spiegel.
Проте він зазначив, що Німеччина продовжила приймати людей, які справді мають право на притулок, а також залучала кваліфікованих іммігрантів в умовах гострої нестачі в країні робочих рук.
16 жовтня стало відомо, що Німеччина запроваджує стаціонарний контроль на кордонах зі Швейцарією, Польщею та Чехією.
Проблеми Європейського Союзу із мігрантами
На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.
На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.
Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та Сектором Гази. Для цього постпреди країн Євросоюзу досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.
Угода передбачає, що такі держави, як Італія, які приймають багато мігрантів із Середземномор'я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.
Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували "проти" угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.
23 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна планує запровадити постійний контроль на кордоні з Польщею та Чехією, аби зупинити нелегальну міграцію.
6 вересня очільник уряду Словаччини Людовіт Одор заявив, що влада країни відділить майже 500 військовослужбовців, щоб допомогти поліції контролювати зростаючий потік мігрантів, які перетинають кордон з боку Угорщини. Свій контроль на кордоні посилила також й Італія.