У Нагірному Карабаху поранено двох журналістів французького Le Monde

У Нагірному Карабаху поранено двох журналістів французького Le Monde

У Нагірному Карабаху поранено двох журналістів французького Le Monde
. Associated Press

Двох журналістів французького видання Le Monde поранено під час бойових дій у Нагірному Карабаху.

"Унаслідок обстрілу азербайджанських військових щойно у Мартуні в Арцаху (самопроголошений Нагірний Карабах, — ред.) отримали поранення двоє репортерів, громадяни Франції, з видання Le Monde. Їх перевозять до міського шпиталю", — йдеться у повідомленні уряду Вірменії у Twitter.

Згідно з ним, у групі були також й інші журналісти. Видання Le Monde підтвердило цю інформацію у своєму офіційному мікроблозі.

"Двох журналістів Le Monde поранено в Нагірному Карабаху: наші спеціальні представники постраждали під час бомбардування міста Мартуні", — повідомило видання.

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабасі почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
  • Українські посольства закликали громадян утриматися від поїздок до Вірменії та Азербайджану.
  • Міністерство закордонних справ України підтримало територіальну цілісність Азербайджану та закликало обидві сторони конфлікту припинити кровопролиття.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що головною умовою припинення бойових дій в Нагірному Карабасі є виведення збройних сил Вірменії із регіону.
На початок