У Табаївці на Куп'янському напрямку, яку хоче захопити РФ, немає цивільних — Синєгубов

У Табаївці на Куп'янському напрямку, яку хоче захопити РФ, немає цивільних — Синєгубов

У Табаївці на Куп'янському напрямку, яку хоче захопити РФ, немає цивільних — Синєгубов
Ілюстративне фото. Джерело: Генштаб ЗСУ/Facebook

З Табаївки Харківської області, яку прагне захопити російська армія, виїхали усі цивільні.

Про це 30 січня у коментарі Суспільному сказав керівник Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

"Табаївка — це фактично хутір, де до повномасштабного вторгнення жили близько 50 людей. Він розташований в низині. Досить така ускладнена болотиста місцевість оточує цей населений пункт. Нами вчасно було проведено заходи щодо евакуації цивільних, їх там немає. За цей населений пункт нині точаться бої. Ворог намагається оволодіти територією цього населеного пункту, як і Синьківкою. ЗСУ завдають серйозного ураження ворогові, однак він системно продовжує наступальні дії на цьому напрямку", — говорить Синєгубов.

Село не захоплене. Як і у випадку з Синьківкою, коли росіяни проводять свої штурмові дії, вони заходять на територію населеного пункту. Після того їм завдають ураження. Звичайно, коли вони просунулися, умовно, на два метри вони сигналізують, що це для них є успіхом на фоні тих поразок на полі бою, які вони мають.

"Табаївка та Синьківка — це два основні напрямки, на яких сконцентровані росіяни. Активно працюємо, щоб протидіяти ДРГ, що діють вздовж Вовчанського напрямку", — сказав керівник ОВА.

Щодо скупчення російської армії, яка є на Куп'янському напрямку, це приблизно близько 40 тис. людей і техніка. На півночі нашої території скупчення, яке б свідчило про проведення активних штурмових дій на напрямку, немає.

Що відомо про Синьківку та спроби РФ її захопити

Синьківка — це село у Куп'янському районі Харківської області. До вторгнення РФ в Україну там проживали до 400 людей. Останні жителі евакуювалися з села у жовтні 2023 року через російські обстріли та авіаудари.

"Усе село розбили, хат взагалі, грубо кажучи, немає. Від нас за два кілометри вже передок ішов. Там не перестають лупити. Обстріли цілодобові — і вдень, і вночі. Хаотично, без вибірково. Куди Бог пошле, куди вітер повіє — туди й летить. Стріляли з усього — міномети, "Гради" касетні, танки, САУ. Навіть були авіаудари. Один двоповерховий будинок склало повністю, до підвалу. І в кінці села ще по одному попало. Дрони літають. Зараз тебе побачать, відразу туди й удар буде, — розповідав Суспільному у жовтні Артем Черкавський, який евакуювався одним з останніх.

За словами керівника Харківської ОВА Олега Синєгубова, захоплення Синьківки для росіян стратегічно важливе. Це "сіра зона".

"Це важкий напрямок для нас, бо для ворога він є принциповим, логістичним. У випадку захоплення Синьківки для РФ відкривається плацдарм для блокування Куп'янська та Куп'янська-Вузлового. ЗСУ вживає всіх заходів, щоб ефективно протидіяти", — розказав Синєгубов.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок