На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

На посаду міського голови Ужгорода претендують 22-є зареєстрованих кандидатів. Про це Суспільному повідомила голова Ужгородської ТВК Руслана Куберка.

Повний список кандидатів

Андріїв Богдан Євстафійович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Чинний міський голова. Самовисуванець. Народився 12.08.1969 р. у селі Конюхів Стрийського району Львівської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, чинний Ужгородський міський голова. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Кандидатом зареєстрований 23.09.2020 р.

У 2018-му щодо Богдана Андріїва відкрили кримінальне провадження. Справа стосувалася розтрати понад 6,5 млн гривень під час реставрації пам'ятки архітектури "Совине гніздо". Він вийшов із СІЗО під заставу у 440 тис. гривень. Натомість Богдан Андріїв всі звинувачення заперечує.

Протягом своєї каденції міський голова обіцяв завершити до кінця 2019-го року капітальний ремонт площі Петефі. Наразі ремонтні роботи ще тривають. Таким чином, капремонт площі Петефі у центрі Ужгорода виконують четвертий рік.

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони
Аналітичний потрал "Слово і діло"

За інформацією аналітичного порталу "Слово і діло" Богдан Андріїв дав 80 обіцянок, з яких виконав 28 (це 35% від загальної кількості), провалив – 13 (16%), ще 39 (49%) має реалізувати до кінця каденції.

Згідно з декларацією, у Богдана Андріїва та його сім'ї 9 земельних ділянок та 2 квартири і будинок, а також, зокрема, два автомобілі і годинник, варість якого — 232 тис. гривень.

Андріїв Богдан Ярославович (до 24.09.2019 року – Слободян Павло Ярославович)

Самовисуванець. Народився 31.05.1980 р. у місті Тисмениця Тисменицького району Івано-Франківської області. Громадянин України, освіта загальна середня, безпартійний, тимчасово не працює. Місце проживання: с. Підлужжя, Тисменицький район, Івано-Франківська область. Судимість відсутня. Кандидатом зареєстрований 23.09.2020 р.

Суспільне не знайшло додаткову інформацію у відкритих джерелах про кандидата.

Андріїв Іван Михайлович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 05.06.1975 р. у селі Пнів Надвірнянського району Івано Франківської області. Громадянин України, освіта загальна середня, безпартійний. Військовий пенсіонер. Місце проживання: м. Мукачево, Закарпатська область. Судимість відсутня. Кандидатом зареєстрований 23.09.2020 р.

Суспільне не знайшло додаткову інформацію у відкритих джерелах про кандидата.

Беляков Юрій Володимирович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 22.07.1961 р. у місті Самбір Львівської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний. Працює начальником Науково-дослідницького відділу Військової Академії Одеси. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 23.09.2020 р.

З 2010-го до 2014-го працював заступником міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова, а також був депутатом Ужгородської міськради VI скликання від "Партії регіонів".

У грудні 2012 року йому підпалили автівку.

У листопаді 2014-го під час депутатської каденції пішов добровольцем в АТО.

Відповідно до декларації, у власності Юрія Белякова та його сім'ї три земельні ділянки, житловий будинок, квартира та автомобіль.

Білак Олександр Павлович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Рідний дім". Народився 08.09.1983 р. у місті Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює радником голови Закарпатської обласної ради. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 25.09.2020 р.

Олександр Білак впродовж 2015-2020 р. був заступником Ужгородського міського голови. За словами чинного мера Богдана Андріїва, він ініціював відставку свого заступника, натомість Олександр Білак каже, що сам пішов з посади.

У жовтні 2019-го Олександра Білака викликали на допит до Ужгородської місцевої прокуратури через кримінальне правопорушення за статтею "зловживання владою або службовим становищем". За інформацією відомства, під час допиту він самовільно покинув приміщення прокуратури, заступника мера ще через декілька днів повторно викликали на допит. Справа стосувалася зловживання службовим становищем міським головою Богданом Андріївим через відхилення результатів першого конкурсу на посаду керівника Ужгородського пологового будинку, відповідно до якого обрали Вікторію Пантьо. За словами тодішнього заступника міського голови Олександра Білака, з нею договір не уклали через відсутність керівного стажу.

Вучкан Сергій Феодосійович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Незалежність". Народився 20.03.1977 р. у с. Іза Хустського району Закарпатської області. Громадянин України, інформація про освіту відсутня, безпартійний, працював начальником Мукачівської міської міліції, є заступником начальника ГУ МВС України у Львівській області. Місце проживання: с. Минай, Ужгородський район, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 23.09.2020 р.

Сергій Вучкан у жовтні 2014 року потрапив під люстрацію. Поновився на посаді заступника начальника поліції Львівщини через суд: Львівський окружний адмінсуд задовольнив позов правоохоронця через те, що чоловік провів місяць у зоні АТО. З 31 серпня до 29 вересня 2014-го року Сергій Вучкан перебував у службовому відрядженні на Донбасі. Там він, як йдеться у постанові суду, організовував розслідування кримінальних правопорушень, які були скоєні на території проведення АТО.

Гряділь Тарас Іванович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 18.07.1990 р. у місті Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює асистентом кафедри внутрішніх хвороб медичного факультету №2, аспірантом кафедри терапії та сімейної медицини в УжНУ. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 25.09.2020 р.

Суспільне не знайшло додаткову інформацію у відкритих джерелах про кандидата.

Жолтані Микола Іванович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 21.06.1977 р. у місті Київ. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює директором ТОВ "База", місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 23.09.2020 р.

У 1996 - 1997 рр. ніс службу у Французькому легіоні, на острові Корсика (комбатант парашутно-десантних військ). Підполковник (військовий старшина) Українського козацтва.

У 2010-му році балотувався на посаду міського голови Ужгорода. У 2012-му був кандидатом у народній депутати до Верховної Ради від партії Наталії Королевської "Україна — вперед".

Марко Петро Михайлович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політичний партія "Альтернатива". Народився 23.05.1968 р. селі Хлівчани Сокальського району Львівської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює старшим викладачем в УжНУ. Місце проживання: с. Минай, Ужгородський район, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований каднидатом 23.09.2020 р.

Петро Марко — полковник запасу, служив у Збройних Силах України 33 роки: з 1986 до 2019. У 2004-му році брав участь у миротворчій місії в Іраку. Учасник АТО: в 2014 році на посаді заступника командира механізованої бригади, а в 2015-му на посаді заступника керівника сектору «С». Після звільнення з армії у 2019 році працює старшим викладачем кафедри військової підготовки УжНУ.

Згідно з декларацією, у власності Петра Марка та його сім'ї квартира та земельна ділянка.

Пастухов Микола Валерійович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Пропозиція". Народився 13.12.1986 р. у місті Рівне. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює директором ТзОВ "ЕКО-УЖ". Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 25.09.2020 р.

Микола Пастухов балотується від партії "Пропозиція", лідером якої є міський голова Дніпра Борис Філатов.

Відповідно до декларації, у власності Миколи Пастухова та його сім'ї квартира та земельна ділянка.

Петров Віктор Олександрович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Команда Андрія Балоги". Народився 21.06.1984 р. у місті Мукачево Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, кандидат медичних наук, працює головний лікарем ТОВ "Превенція". Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 19.09.2020 р.

Віктор Петров — лікар-інфекціоніст, є засновником та головним лікарем мережі приватних клінік в обласному центрі Закарпаття. У політиці ще не був. У вересні чоловік заявив про погрози щодо його політичної діяльності.

12 вересня "Опора" зафіксувала використання бізнесу для передвиборчого піару кандидата: до святкування Дня Ужгорода відвідувачам заходу пропонували безкоштовні консультації від лікарів медичної клініки, одним із засновників якої Віктор Петров.

Погорєлов Андрій Вікторович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Опозиційна платформа – За життя". Народився 06.05.1977 р. в міста Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, член політичної партії "Опозиційна платформа – За життя", тимчасово не працює. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Кандидатом зареєстрований 25.09.2020 р.

Андрій Погорєлов був депутатом Закарпатської обласної ради у 2002-2006 роках та депутатом Ужгородської міської ради з 2010-го до 2015-го. У 2014-му році балотувався до Верховної Ради.

Партія "Опозиційна платформа – За життя", членом якої є Андрій Погорєлов, підтримує дружні та партнерські відносини з Росією.

Андрій Погорєлов – син Віктора Погорєлова, який двічі був мером Ужгорода (протягом 2002-2006 та 2010-2015 рр).

Ратушняк Сергій Миколайович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 17.02.1961 р. в місті Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює директором ТзОВ "Ріо-Трейд". Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 19.09.2020 р.

Сергій Ратушняк двічі був міським головою обласного центру Закарпаття (1994—1998, 2006 — 2010). Також він був депутатом Закарпатської облради (2000 — 2002) та депутатом Верховної Ради України (2002 —2005). Впродовж трирічного періоду депутатства у парламенті змінив сім фракцій.

У 1998-му прокуратура Закарпаття порушила проти Ратушняка кримінальну справу за фактом відкриття й використання за межами України валютного рахунку без дозволу НБУ.

У 2009-му році проти посадовця порушили ще одну кримінальну справу за статтями "Хуліганство", "Перевищення службових повноважень" і "Порушення рівноправ'я громадян в залежності від їх расової і національної приналежності" через інтерв'ю, у якому назвав Арсенія Яценюка "знахабнілим єврейчиком".

У 2015-му році на територію приватного басейну, який належить Ратушняку, не впустили кількох людей з Індії. Політик назвав їх "сифілісною та туберкульозною циганотою".

У 2015-му Сергія Ратушняка зупинили за неправильне паркування патрульні. На зауваження ексголова Ужгорода висловився нецензурною лайкою, а потім різко поїхав з місця. Поліцейські намагалися його наздогнати. Згодом Ратушняка притягнули до адмінвідповідальності через це.

Слободянюк Сергій Миколайович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 08.12.1965 р. в місті Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює начальником управління Державної служби безпеки на транспорті. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 25.09.2020 р.

Сергій Слободянюк — народний депутат України протягом 1995—1998 рр. З 1998 до 1999 рр. працював заступником Ужгородського міського голови, керуючим справами Ужгородського міськвиконкому. Був членом "Соціалістичної партії України".

Згідно з декларацією, у власності Сергія Слободянюка та його сім'ї, чотири земельні ділянки, будинок та автомобіль.

Слюсаренко Вікторія Євгенівна

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Ідея нації". Народилася 27.04.1970 р. у місті Львів. Громадянка України, освіта вища, кандидатка економічних наук, членка політичної партії "Ідея нації", очолювала Громадську раду при Ужгородській міськраді. Працює доценткою кафедри "Обліку і аудиту" в УжНУ. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрована кандидаткою 25.09.2020 р.

Суспільне не знайшло додаткову інформацію у відкритих джерелах про кандидатку.

Федака Павло Павлович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 30.12.1970 р. у місті Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, член "Української партії", працює викладачем Ужгородського інституту культури і мистецтв. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 23.09.2020 р.

Протягом останніх п'яти років Павло Федака неодноразово виступав на сесіях міськради, закликаючи міського голову та депутатів, зокрема, виділити земельні ділянки ветеранам АТО.

У 2019-му Павло Федака брав участь у виборах народних депутатів за мажоритарним округом №68, як самовисуванець.

Павло Федака — головний редактор газети та новинного сайту "Трибуна", де, зокрема, публікуються матеріали про інших кандидатів на місцевих виборах.

Цап Іштван Юліусович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 24.04.1971 р. у місті Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працював першим заступником Ужгородського міського голови. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 25.09.2020 р.

У 2017-му році СБУ та представники прокуратури провели обшуки у кабінетах міськради. Іштвану Цапу оголосили підозру через можливе отримання хабара. Сам Іштван Цап назвав справу "травлею".

У вересні 2017-го горіла машина Іштвана Цапа, він назвав це зумисним підпалом.

У 2018-му році на сесії міськради скасували посаду першого заступника міського голови. За поновлення на цій посаді Іштван Цап судився із міськрадою.

Згідно з декларацією, у власності Іштвана Цапа та його сім'ї квартира та два автомобілі.

Чурило Михайло Михайлович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Патріот". Народився 23.10.1979 р. у місті Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, член політичної партії "Патріот", працює приватним підприємцем. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 25.09.2020 р.

Михайло Чурило двічі був депутатом міськради (2010-2015, 2015-2020 рр.).

На початку 2020 року Михайла Чурила взяли під варту із заставою 3 мільйони 800 тисяч гривень. Його підозрювали в організації схеми підробки документів для продажу лізингових автомобілів із країн ЄС.

Згідно з декларацією, у власності Михайла Чурила та його сім'ї земельна ділянка, квартира, два автомобілі та рушниця, вартість якої 56 тис. гривень.

За інформацією НАЗК, найбільшу суму недостовірних відомостей в України виявили саме у Михайла Чурила — 95 млн гривень.

Чучка Павло Павлович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Голос". Народився 08.02.1955 р. у місті Ужгород Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює підприємцем. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 25.09.2020 р.

У серпні Павло Чучка публічно заявляв, що підтримає кандидатуру Віктора Щадея на виборах міського голови, згодом повідомив, що балотуватиметься на посаду мера й сам.

Павло Чучка двічі був депутатом Ужгородської міської ради: протягом 2000-2005 рр та 2010-2015 рр. Також двічі був на посаді сільського голови Баранинців. У 2007-му році більшість депутататів сільської ради таємним голосуванням висловили Павлу Чучці недовіру. Тоді представники прокуратури виявили порушення під час прийняття 142-х рішень, підписаних Чучкою за час перебування на посаді сільського голови.

Також Павло Чучка декілька разів балотувався до Верховної Ради України (у 1998-му від "Народного Руху України", у 2006-му від "Нашої України", а також самовисуванцем у 2012-му та 2014-му).

Щадей Віктор Іванович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Висування: політична партія "Слуга народу". Народився 30.10.1981 р. у селі Пилипець Міжгірського району Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, безпартійний, працює керівником ГО "Карпатський дім". Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 25.09.2020 р.

Віктор Щадей — чинний депутат міськради від фракції "Батьківщина". У минулому він працював журналістом.

У 2005 р. став депутатом Закарпатської обласної ради (від мажоритарного округу №4). Входив до комісії з питань екології. Під час Помаранчевої революції був регіональним координатором громадянської кампанії "Пора!" на Закарпатті. Під час Революції Гідності став координатором "Закарпатського намету" на Майдані.

Після подій Помаранчевої революції, у 2005 році Віктор Щадей закидав яйцями Ужгородського міського голову Віктора Погорєлова під час сесії міськради. Прокуратура тоді порушила кримінальну справу за хуліганство. У серпні того ж року Віктора Щадея звільнив з посади радника тодішній голова Закарпатської ОДА Віктор Балога.

Після голосування депутатів про відставку тодішнього мера Віктора Погорєлова у 2014 році впродовж лютого-листопада Віктор Щадей обіймав посаду виконувача обов'язків міського голови Ужгорода.

На парламентських виборах 2014 р. Віктор Щадей балотувався самовисуванцем від Ужгородського округу. Програв на 4,6% представнику партії "Блок Петра Порошенка" Роберту Горвату.

На Віктора Щадея декілька разів вчиняли напади, а також пошкоджували майно, зокрема востаннє — облили фарбою автомобіль.

Згідно з декларацією, у власності Віктор Щадея квартира та автомобіль. А також серед грошових активів, зокрема, 51 тисяча доларів, які позичені третім особам.

Юрків Роман Леонідович

На посаду мера Ужгорода балотуються 22 кандидати: хто вони

Самовисуванець. Народився 23.05.1983 р. у смт. Побузьке Голованівського району Кіровоградської області. Громадянин України, освіта загальна середня, безпартійний, працює директором ТзОВ "ПетРома". Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 23.09.2020 р.

Суспільне не знайшло додаткову інформацію у відкритих джерелах про кандидата.

Юрса Володимир Романович

Самовисуванець. Народився 20.01.1971 р. у місті Мукачево Закарпатської області. Громадянин України, освіта вища, член партії "Християнсько-Демократичний Союз", працює приватним підприємцем. Місце проживання: м. Ужгород, Закарпатська область. Судимість відсутня. Зареєстрований кандидатом 23.09.2020 р.

У 2009-му році Володимир Юрса став власником земельної ділянки поблизу облмуздрамтеатру. У 2018-му він відмовився продати частину землі назад у власність міста, забудовники повідомили, що готові оголосити бліц-конкурс на забудову території з подальшим розглядом фаховим журі, яке визначить переможця.

Суспільне не знайшло додаткову інформацію у відкритих джерелах про кандидата.

Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року. У містах з населенням понад 75 тис. виборців діє умова: якщо кандидат на міського голову не набере половину та плюс один голос від тої кількості виборців, які проголосували, буде оголошено повторне голосування.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди