"Мій тато вже 2 роки на війні": в Тернополі рідні військових вийшли на акцію

"Мій тато вже 2 роки на війні": в Тернополі рідні військових вийшли на акцію

Оновлено

У Тернополі рідні військовослужбовців організували акцію за право на демобілізацію. Вони вимагають, щоб бійців демобілізовували після 18-ти місяців, а не 36-ти.

Учасники акції за право на демобілізацію
Учасники акції за право на демобілізацію з плакатами. Фото: Суспільне Тернопіль

Про це Суспільному повідомила організаторка акції Вікторія Заєць. За її словами, виходять на протест вшосте.

Рідні військовослужбовців зібралися на театральному майдані Тернополя з плакатами "Демобілізація — це шанс на життя, "За перемогу відповідальні всі, давайте мінятися" та "Поверніть мого тата додому".

Одна з учасниць акції — Світлана Гуменюк. Її чоловік вже два роки на фронті, за цей час у нього не було жодної ротації.

"Вмотивований військовий — це той, який відпочив. Якщо дати відпочити від двох до шести місяців, людина стає вмотивованою, тоді вона ще раз повертається на фронт. Бо десять днів для відпустки, які дають — це мало".

Учасниця акції Світлана Гуменюк
Учасниця акції Світлана Гуменюк, чоловік якої воює вже два роки. Фото: Суспільне Тернопіль

До акції долучилася тернополянка Ольга Бернась. Жінка каже, її чоловік на фронті від початку повномасштабного вторгнення.

"Додому він приїжджав тільки на відпустку. Я приходжу на акцію кожного разу, бо я хочу так само повноцінну сім’ю, у мене дітей немає. Відповідно, я ніяк не можу створити повноцінну сім’ю, тому що мій чоловік від початку війни воює".

Учасниця акції Ольга Бернась
Учасниця акції Ольга Бернась. Чоловік жінки воює з початку повномасштабного вторгнення. Фото: Суспільне Тернопіль

Учасники акції запалили димові шашки та з гаслом "Вимагаємо термінів служби" вирушили під стіни обласної військової адміністрації.

Прийшла під стіни ОВА й Наталя Мартинович.

"Мій син військовий, 25 лютого буде два роки, як він на війні. Хотіла би чіткіших термінів служби, а саме 18 місяців. Тому що наші військові втомлені та демотивовані, і, в принципі, вже пора їх поміняти".

Учасниця акції Наталя Мартинович
Учасниця акції Наталя Мартинович. Син жінки воює два роки. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами організаторки Вікторії Заєць, вимагають внести зміни до законопоєкту "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби", який зареєстрували у Верховній раді 25 грудня 2023 року. Зокрема, змінити термін демобілізації після служби з 36 місяців до 18. Вікторія каже, її чоловік добровільно вступив до лав Збройних сил України 3 березня 2022 року.

"Це дуже довго, три роки війни, а потім вони скажуть вже не 36, а давайте 48. Ні, так не буде. Ми вимагаємо 18 місяців служби. Я буду до кінця стояти, через те, що я хочу показати, що з моєю родиною так не можна. З нашими військовими так не можна".

За словами Вікторії, також хочуть привернути увагу до петиції №22/203452-еп, яка станом на 27 жовтня вже назбирала 25 000 голосів, необхідних для розгляду.

Організаторка акції за право на демобілізацію
Організаторка акції за право на демобілізацію Вікторія Заєць. Фото: Суспільне Тернопіль

В акції взяли участь 50 людей, каже організаторка Вікторія Заєць. По завершенню люди з плакатами пройшлися центром Тернополя. Під час акції правопорушень не було, про це повідомив начальник відділу охорони публічного порядку обласного управління Нацполіції Степан Савик.

Такі ж акції сьогодні відбулися і в інших містах України.

На початок