США просуватимуть українську Формулу миру на міжнародному рівні — Кірбі

США просуватимуть українську Формулу миру на міжнародному рівні — Кірбі

США просуватимуть українську Формулу миру на міжнародному рівні - Кірбі
Білий дім, ілюстративне фото: Getty Images

США будуть просувати Формулу миру президента України Володимира Зеленського на міжнародному рівні.

Про це координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив на брифінгу у Білому домі, передає “Голос Америки”.

Кірб також заявив про необхідність терміново відновити фінансування України. Він нагадав, що пакет допомоги Україні був затверджений 27 грудня і наразі є останнім проєктом, на який в уряду є повноваження на виконання.

“Саме тому нам так важливо отримати додаткове фінансування…для нової допомоги Україні, щоб ми могли продовжувати її, тому що зрозуміло, що РФ продовжує завдавати ударів по цивільній інфраструктурі та вести війну в Україні”, — сказав Кірбі.

На запитання щодо можливості мирних переговорів між Києвом та Москвою представник Білого дому відповів, що США ухвалили політику підтримки ініціатив, які виходять від керівництва України.

Він додав, що Державний департамент опублікував протокол дискусії, яку провів з президентом Володимиром Зеленським держсекретар Ентоні Блінкен. Помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван також там був присутній.

"Вони говорили про важливість продовження глобальної підтримки України та... про те, що відбувається на полі бою, як Зеленський бачить усе це. У Давосі Зеленський розповів про українську Формулу миру. Таким чином виникла ще одна ідея — спробувати "просувати Формулу миру" Зеленського на міжнародному рівні”, — розповів Кірбі.

Що відомо про українську Формулу миру

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Документ, зокрема, передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також вона передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

Формула миру включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

На початок